Пријава испита и испитна кладионица, део други

// Категорије: Инфо |

 Студенти ФОН-а, без обзира на стрес око испита, морају поново да посегну за методама гатања, који испит да пријаве за испитни рок Октобар 2.

 Наиме, ево вести са сајта факултета:

"Обавештавамо самофинансирајуће студенте да уплату за пријаву испита у испитном року Октобар 2 изврше најкасније до 26.09.2012. Рекламације за уплате после овог датума нећемо уважавати."

Увидом у распоред у испитном року Октобар 1,  видимо да постоје испити који су заказани и после тог датума. У текућој наставној години већ смо писали о овом проблему (у неколико наврата и ранијих година), па је у овој н-тој вести са истим садржајем благо рећи како је за велико жаљење што овакви пропусти и неодговорности прерастају у шаблон према коме Управа обавља своје обавезе према студентима. Еуфемизам је рећи да то штети општем задовољству студената и угледу факултета, али - о томе изгледа нико и не мари.

Скренули бисмо пажњу на то да и ове године, упркос бројним апелима студената и вишегодишњим "цењкањима" Управе и Парламента, редовни испитни рок Октобар 2 траје "равно" недељу дана. То нас, све скупа, наводи на закључак да факултет не постоји због студената, већ студенти због факултета, а да су сви "напори" да се неки од хроничних болести организације наставе и испитних рокова реше, само привид.

Не знамо за каквом ће импровизацијом овога пута посегнути у Студентској служби; једино што је сигурно је да ће паре поново ићи на коцку. Шта друго да вам посаветујемо, осим: пажљиво се кладите!

Тренутно нема коментара. Будите први који ће поставити коментар!
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

10 + 1

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности