MOL ne isključuje spajanje s OMV-om

// Kategorije: Info |
Jedan od čelnih ljudi mađarskog MOL-a Ferenc Horvat ne isključuje mogućnost spajanja sa austrijskim OMV-om. On, međutim, dodaje da je uslov za to da Austrijanci prodaju rafineriju Švehat kod Beča, jer su „sve relevantne studije pokazale da MOL-ove rafinerije imaju najviše neto marže u Evropi i da su nadmoćne u odnosu na OMV-ove. Izvršni potpredsednik Sektora prerade i marketinga mađarskog naftnog i gasnog koncerna kaže da OMV može samo da profitira od preuzimanja dok će klijenti biti na manjem dobitku budući da bi u Austriji nestankom konkurentskog MOL-a nastao apsolutni monopol u sektoru proizvodnje.
Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će postaviti komentar!
0
0

Postavi komentar

E-mail:
Komentar:
Antispam:

13 + 0

Komentari prolaze moderaciju, zato što smo tako u mogućnosti