Еколошки менаџмент
Еколошки менаџмент
Број ЕСПБ поена: 5 (алтернативни предмет на менаџменту)
Фонд часова: 2+2 (предавања + вежбе недељно)
Предмет се слуша у шестом семестру
Предавања и вежбе из овог предмета нису обавезни. Повремено на предавањима професорка пусти списак па они који се потпишу добију по поен на присуству, док на вежбама тога нема али су вежбе далеко занимљивије. Међутим, веома је битно нагласити да вежбе немају толико везе са самом екологијом тј. еколошким менаџментом, већ су теме о којима се прича разнолике и могу бити веома занимљиве с обзиром на веома широк спектар знања која поседује асистент. На неким вежбама ће се радити дебата и кад се дебата заврши и вежбе су завршене. На дебате је могуће добити између 10 и 20 поена(најчешће сви добију по 20) па је препоручљиво да се определите за неку од тема које ће бити понуђене. Свако од 8 учесника дебате прича 4 минута, није потребно много труда а сви буду лепо награђени. На предавањима се прича о одрживом развоју, еколошким катастрофама, изворима енергије, правима животиња…
Укупно је могуће прикупити до 140 поена. Два колоквијума носе по 20 поена, затим обавезни семинарски 5 поена(мада је могуће добити и више уколико се потрудите и професорки се допадне), писмени у року 30 поена, дебата од 10-20 поена, одржава се и нека акција чишћења у близини ФОН-а сваке године па се и ту традиционално добијају неки поени уколико се прикључите акцији, уколико у групу на фeјсбуку укључите барем петоро људи такође можете добити одређен број поена, као и уколико сте активни на групи и на moodle-у (који генерација 2012/13 никако да дочека), и на много других начина.
Уколико се одлучите за класичан начин полагања испита онда у року полажете градиво за први и други колоквијум плус материјал са моодле-а(презентације са предавања и вежби). За оне који полажу испит путем колоквијума битно је да знају да се у јуну организује поправни колоквијум на који имају право да изађу да раде део којим нису задовољни, дакле под условом да су полагали тај део. На једном од предавања пред први колоквијум је професорка диктирала питања из књиге и давала одговоре на та питања уз напомену да ће 10 од 21 пиања одатле доћи на колоквијуму. На колоквијуму су заиста дошла та питања, 11 од 21. Сем тих 11 питања, која су била отворена дошло је још 9 питања, од чега 8 затворених и једно на допуњавање. Тих 9 питања су се претежно односила на одрживи развој. На другом колоквијуму је могуће користити књигу.
Уколико не желите да полажете колоквијуме, можете их се ослободити на тај начин што ћете из неке књиге која је везана за екологију извићи 20 питања и одговоре на та питања и направити презентацију коју ћете бранити на предавањима. Дакле, тако је могуће добити 40, односно 50 поена уколико је књига писана на страном језику.
Немојте се чудити уколико сва питања која поставите на групи на фејсбуку, а која се тичу предмета, буду изигнорисана иако су их и професорка и асистент видели, то се редовно дешава
Скала оцењивања:
од 51-60-оцена 6
од 61-70-оцена 7
од 71-80-оцена 8
од 81-90-оцена 9
од 91-140- оцена 10
Професор: Наташа Петровић, мејл: [email protected]
Асистент: Марко Ћировић, мејл: [email protected]
Литература: Н. Петровић:” Еколошки менаџмент”(издање није битно)
Опис: <p>Питања са других колоквијума последњих година</p>
Објављено: 22.06.2014
Број преузимања: 1671
Опис: <p>Питања која долазе у обзир за први колоквијум(први део)</p>
Објављено: 22.06.2014
Број преузимања: 2234
Опис: <p>Семинарски рад на тему "Глобално загревање" (недовршено форматирање)</p>
Објављено: 22.06.2014
Број преузимања: 3328
Опис: <p>Питања која долазе у обзир за први колоквијум (други део)</p>
Објављено: 22.06.2014
Број преузимања: 1891
Опис: <p>Упутство за правилно форматирање семинарског рада</p>
Објављено: 22.06.2014
Број преузимања: 1003