Facebook kompletirao kupovinu WhatsAppa

// Kategorije: IT | Biz | Magazin |

Facebook je sada konačno legalni vlasnik WhatsApp-a, nakon podneska SEC 8-K koji je izvršen 6. oktobra.

Ovo je poslednji korak u procesu koji je započeo kada je Facebook u februaru objavio svoju nameru da kupi ovaj servis za razmenu poruka. Facebook-ov dogovor je prošao konačnu regulatornu prepreku kada je pre neki dan dobio odobrenje Evropske Unije da može da nastavi sa kupovinom WhatsApp-a.

Prvobitna otkupna cena od 19 milijardi dolara je narasla do konačne od 21,8 milijardi dolara. Facebook je takođe u ponedeljak najavio da će se suosnivač WhatsApp-a i CEO kompanije Jan Koum, pridružiti Facebook-ovom bordu direktora.

Direktor Facebook-a Mark Zakerberg rekao je ovim povodom da Facebook neće učiniti mnogo promena u ovoj aplikaciji za poruke u nekom kratkom roku, kao i da neće dodati reklame.

Izvor: B92

Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će postaviti komentar!
0
0

Postavi komentar

E-mail:
Komentar:
Antispam:

15 + 10

Komentari prolaze moderaciju, zato što smo tako u mogućnosti