Nadležno regulaciono telo Sjedinjenih Američkih Država je pokrenulo zvaničnu istragu u vezi sa poslovnom praksom kompanije Intel. Nakon nekoliko kazni izrečenih poznatom proizvođaču mikročipova od strane više regulacionih tela raznih država, kao i najave da će Evropska Unija uskoro izreći rekordno visoku novčanu kaznu, krenulo je da se dešava nešto slično i na "domaćem terenu". U.S. Federal Trade Commission (FTC), telo koje se stara o slobodnoj trgovini, je saopštilo da se pokreće i formalna istraga, koja ima za cilj da ispita poslovnu praksu kompanije Intel, ustanovi da li je bilo zloupotrebe monopolskog položaja, te nedozvoljenih radnji sa ciljem sprečavanja razvoja konkurentskih firmi.
Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će postaviti komentar!

Postavi komentar