Конзорцијум литванске фирме Alita и Јунајтед нордик бевриџ из Шведске званично је постао већински власник Београдске индустрије пива, пошто је уплатио новац за куповину тог предузећа. Литванско-шведски конзорцијум је крајем јула на аукцији Агенције за приватизацију купио 51,9 одсто акција БИП-а за 21,4 милиона евра, а коначан уговор на основу којег је преузео контролни пакет акција је потписан јуче, саопштено је из тог конзорцијума. Купац се обавезао и да до 2010. године у БИП инвестира 5,1 милион евра и прихватио социјални програм који је Агенција за приватизацију поставила као један од услова у уговору.
Тренутно нема коментара. Будите први који ће поставити коментар!

Постави коментар