Coca Cola talenti - saopštenje za javnost

// Kategorije: Info |

Saopštenje za javnost:
 

Druga generacija budućih menadžera primljena u program

Coca-Cola talenti

Sedam Coca-Cola talenata biće u prilici da tokom studija prođe desetine sati obuke u kompaniji koja će im omogućiti da pored teorijskih znanja steknu i praktična iskustva radeći na konkretnim projektima
 
Beograd, 8. februar 2008.  -  Sedam izabranih studenata, budućih menadžera,  zvanično je primljeno danas u program „Coca-Cola talenti“ u prisustvu menadžmenta kompanije Coca-Cola HBC Srbija i medija na svečanoj ceremoniji upriličenoj tim povodom u hotelu Hyatt Regency u Beogradu.

Momčilo Kovač - Elektotehnički fakultet, Beograd, Dubravka Trišić - Filološki fakultet, Beograd, Uroš Gavrilović - Fakultet muzičke umetnosti, Beograd, Milena Jevtić - Medicinski fakultet, Niš, Boban Romić - Fakultet organizacionih nauka, Beograd,  Milana Milošev - Ekonomski fakultet, Subotica i  Jana Đurica - Ekonomski fakultet, Novi Sad su stipendisti koji će narednih godina imati mogućnost da se profesionalno usavršavaju pohađajući obuke za menadžere, ali i radeći na projektima koji će im dati priliku da svoja novostečena znanja testiraju u praksi da bi po završetku programa dobili i mogućnost zaposlenja u kompaniji.

Generalni direktor kompanije Coca-Cola HBC Srbija, Stefanos Vafidis, poželeo je dobrodošlicu studentima u  Coca-Cola tim i uručio im prigodne poklone.

«Izabrali smo među najboljima, kroz složen proces selekcije, onih sedam studenata koji su pokazali da imaju potencijal da izrastu u buduće menadžere jedne međunarodne kompanije. Oni će imati priliku da svoje menadžerske potencijale razvijaju dok su još na fakultetu da bi po završetku studija bili spremni za rad u jednoj međunarodnoj kompaniji kao što je Coca-Cola HBC Srbija.

Ovo je dugoročan projekat, kao što su i naše potrebe, pošto stalnim razvijanjem našeg poslovanja rastu i potrebe kompanije za lokalnim kadrom koji će upravljati sve složenijim operacijama. Programom Coca-Cola talenti kompanija želi da kod mladih, budućih menadžera, izgradi pozitivan stav, strast za znanjem, entuzijazam i ambiciju, ali i da pozitivnim primerom doprinese unapređenju života društvene zajednice u kojoj posluje. Svesni smo da se samo kroz uspešnu saradnju lokalne zajednice i kompanija mogu razvijati i jedni i drugi a samim tim i ljudi u njima».

Dugoročni program Coca-Cola talenti 2006. godine pokrenula je kompanija Coca-Cola HBC Srbija u partnerstvu sa sa Ministarstvom prosvete Republike Srbije i namenila ga najboljim studentima da bi putem pružanja stručne i finansijske pomoći, ali i dugoročnog investiranja u njihovo znanje i razvoj,  doprinela proširivanju perspektiva za njihov profesionalni razvoj u zemlji. Projekat je u 2007. godini sproveden drugu godinu za redom i nastaviće se i u narednim godinama.

Na konkurs Coca-Cola talenti prijavio se veliki broj studenata. Proces selekcije bio je organizovan u četiri faze (skeniranje biografija i motivacionih pisama, testiranje opštih sposobnosti, procena kompetencija kroz simulacione vežbe i završni intervjui). Ceo proces nadzirao je odbor sastavljen od predstavnika Ministartsva prosvete i Coca-Cola HBC Srbija. 

Od ukupnog broja prijavljenih studenta testirano je njih 83. Nakon pregleda rezultata testiranja 51 student ušao je u treći krug selekcije - procenu kompetencija. Do finalnih intervjua stiglo je 13 studenata od kojih je na kraju izabrano sedam koji će dobiti priliku da sve do kraja studija učestvuju u redovnim obukama koje kompanija organizuje za svoje zaposlene. Uz mogućnost da se dalje profesionalno usavršavaju studenti će dobiti i finansijsku podršku u iznosu od 2000 eura po akademskoj godini.

Pravo učešča na konkursu imali su studenti fakulteta čiji je osnivač Republika Srbija, koji su ispunili uslov za upis treće godine, koji imaju prosek 8,5  ili veći, koji odlično govore engleski jezik i odlično poznaju rad na računaru. Konkurs je bio otvoren od 15.oktobra 2007. do 11. novembra 2007. godine.
____________________________________________________________________

 Za dodatne informacije obratite se:

Coca-Cola HBC Srbija, kanelarija za odnose sa javnošću, 011/3073 194

McCann Erickson Public Relations, ovlašćenoj agenciji za odnose sa javnošću  kompanije Coca-Cola HBC Srbija. Kontakt osobe: Tamara Puhalić 063/ 658 380, Strahinja Mitrovski 064/ 61 67 111 ili na telefon: 011 / 3285 125
:cupavi: :cupavi: :cupavi: :cupavi: :cupavi: :cupavi:

Objavljeno: 23.01.2009 15:37 - ()


0
0
Ljudi koji pljujete ovog dečka, kako vas nije sramota! Sve i da je prevarant, zašto ste se spustili na taj nivo pa ispravljate krive Drine zločinca kakav je on?!Molim vas! A ako je dečko zaista član Mense i ima tako veliki prosek, zar vam nije bar malo sumnjivo to da je sve izvukao na prevaru?????????????????? Ne budite paranoični i ne kujte teorije zavere! Ja iskreno ne znam ovog dečka lično, ali što nije u redu nije. SVE ČESTITKE! :)

Objavljeno: 22.03.2008 18:38 - ()


0
0
"samo za dobrim konjem se prasina dize" "ne okreci se sine" ovi luzeri sto se guse u toj prasini nisu ti ni do kolena. Njih nekoliko zavidnih zlobnika da saberu svoj IQ nece imati koliko ti imas!

Objavljeno: 03.03.2008 23:01 - ()


0
0
Eto bata Vlacke ugusili su glas naroda! Veze i vezice! Boban Romic koristi STALNO bubicu! To je njegova tajna uspeha! Ljiga je ljigava! A tu nagradu je na vezu dobio. Ove hvalospeve je sam pisao! Njega niko ne voli. dobro lazem, mama ga voli.

Objavljeno: 26.02.2008 22:30 - ()


0
0
Sve je lako kada imas vezu na puskicama...cak se i komentari brisu...

Objavljeno: 23.02.2008 13:45 - ()


0
0
U potpunosti delimo misljenje za prepisivanje i bubicu, to on i sam zna -prepoznace se, a znaju i asistenti koji su ga uhvatali na delu, a toga je bilo ..........Ako laze koza ne laze rog!!!!!

Objavljeno: 22.02.2008 19:41 - ()


0
0
Ja tog Bobana ne znam ali znam da marketing direktor Coca-Cole nije muskarac vec riba i to MNOGO DOBRA RIBA. Ako je ovaj Boban uspeo da je smuva onda cu stvarno morati da pocnem da ga cenim. :)

Objavljeno: 22.02.2008 13:36 - ()


0
0
Jao ovo je moj prvi koment na puskicama :D Bobane svaka cast :) Btw, dal je decko ljiga il ne, on je uspeo i svaka mu cast na tome. Svi ste jaki kada mozete da se sakrijete iza nekog izmisljenog imena, cik mu tako neshto recite u facu. Ne smete jer ste bedne kukavice. Kladim se da mu ljubite dupe u real life-u a ovde ga pljujete, jer samo to i mozete. Sram vas bilo! :ljutko:

Objavljeno: 21.02.2008 18:59 - ()


0
0
0
0

Postavi komentar

E-mail:
Komentar:
Antispam:

5 + 19

Komentari prolaze moderaciju, zato što smo tako u mogućnosti