Najveći proizvođač automobila, američki General Motors (GM), završio je 2007. s rekordnim gubitkom od 38,7 milijardi dolara. Samo u poslednjem lanjskom tromesečju GM je ubeležio gubitak od 722 miliona dolara, za razliku od profita od 950 miliona dolara u odgovarajućem periodu 2006, pre svega kao posledicu sve većih troškova, prenele su agencije. Vrednost prodaje u poslednja tri meseca 2007. takođe je opala na 47 milijardi dolara, odnosno u celoj 2007. za 12 odsto na 181,1 milijardu dolara.
Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će postaviti komentar!

Postavi komentar