Fond za mlade talente Vlade Republike Srbije objavio je rezultate konkursa za stipendiranje do 1000 najboljih studenata i studentkinja u iznosu od 25.000 dinara mesečno. Kako Puškice nezvanično saznaju, od oko 250 studenata iz oblasti tehnočko-tehnoloških fakulteta koji su se prijavili za ovu stipendiju čak 42-je je sa FON-a.Na konkurs su mogli da se prijave studenti sa prosečnom ocenom iznad 8,50, koji su prvi put upisali završnu godinu studija, nisu navršili 25 godina života i koji su spremni da prihvate obavezu da po završetku studija pet godina rade u Republici Srbiji. U odnosu na ranije slične konkurse, povećan je neto iznos stipendije sa 20.000 na 25.000 dinara mesečno. Ukupno se prijavilo 1465 kandidata, od kojih je odabrano 1000 najboljih, koji ispunjavaju sve uslove konkursa i koji su ispunili sve kriterijume uspešnog i efikasnog studiranja.
Na listi 1000 najboljih studenata završnih godina osnovnih studija na fakultetima i univerzitetima čiji je osnivač Republika Srbija se nalaze svi kandidati koji su školske 2008/09. godine po prvi put upisali završnu godinu osnovnih studija i ujedno položili sve ispite iz prethodnih godina studija, kao i studenti koji su u toku dosadašnjeg studiranja ostvarili prosečnu ocenu veću od 9,05.
Potpisivanje ugovora sa stipendistima obaviće se najkasnije do 20. novembra 2008.godine.

Postavi komentar