Izložba "50 godina digitalnog računarstva Srbije"

// Kategorije: Info |

U periodu od 14-24. decembra u Holu Narodne banke Srbije (Nemanjina br. 17), možete posetiti izložbu “50 godina digitalnog računarstva Srbije”.

 Cilj izložbe je da se ukaže na vreme kada je Srbija bila među vodećim zemljama u oblasti računarstva i u kojoAj je 1960. godine, samo 12 godina posle ENIAC-a, razvijen i realizovan prvi digitalni računar CER-10, ali i prvi domaći personalni računari Galaksija, Lola i TIM 001.

Izložba je organizovana od strane Društva za informatiku Srbije, Narodne banke Srbije, Instituta Mihajlo Pupin, Ministarstva za telekomunikacije i informaciono društvo i Elektrotehničkog fakulteta, a članovi FONIS-a su angažovani kao kustosi.

Ulaz je besplatan, a eksponate možete videti svakog radnog dana, u periodu od 10:00 do 18:00 časova. 

Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će postaviti komentar!
0
0

Postavi komentar

E-mail:
Komentar:
Antispam:

11 + 8

Komentari prolaze moderaciju, zato što smo tako u mogućnosti