Obaveštavamo sve studente da je akcija dobrovoljnog davanja krvi, zakazana za sredu, 19. mart 2014. godine otkazana. Kako saznajemo, otkaz je usledio usled intervencije predstavnika studenata - studenta prodekana i predsednika Parlamenta.
Naime, iza ove akcije je stajala Nezavisna studentska asocijacija i SportFON. Ono što je bitno je da iza Nezavisne studentske asocijacije stoje studenti koji su pre nekoliko meseci istupili iz Parlamenta. Cirkus koji je podignut tim postupkom očigledno nije bio dovoljan, tako da smo dobili još jednu neprijatnu scenu na fakultetu.
Prema obaveštenju na facebook stranici Parlamenta, za taj datum nije bila zakazana nijedna humanitarna akcija na fakultetu, već da je sve rađeno mimo organa fakulteta, i da je ovo bio pokušaj narušavanja ugleda Studentskog Parlamenta na FON-u.
Sa druge strane, organizatori "apeluju na predstavnike studenata da ubuduće ne koriste uticaj koji još uvek imaju da bojkotuju projekte humanitarnog karaktera zbog svojih ličnih motiva, koristoljublja i drugih interesa jer ništa ne sme biti iznad ljudskog života".
Mi, Ekipa Puškica, kao nezavisni posmatrači moramo reći da smo zgroženi ovim dešavanjima jer se u borbi za pozicije zloupotrebljava sve, bez ikakvih obzira, pa i jedna akcija sa dugom tradicijom na FON-u, kao što je akcija dobrovoljnog davanja krvi. Krajnje je vreme da obe strane, i pozicija i opozicija, počnu da se ponašaju onako kako doliči akademskim građanima, i da prekinu sa potezima koji ne priliče ni svađi za tezgu na buvljoj pijaci.

Postavi komentar