Blackberry preuzima Nokia-inu fabriku u Nemačkoj

// Kategorije: Info |
Kanadska kompanija RIM, koja proizvodi mobilne uređaje Blackberry, preuzeće veliki deo zaposlenih iz pogona Nokia u Bochumu, koji potkraj leta proizvodnju iz Nemačke premešta u rumunski Kluž. Predsednik RIM-a Thorsten Heins na konferenciji za novinare u Duesseldorf-u je najavio da bi zbog planirane pojačane ekspanzije marke Blackberry i u Evropi broj zaposlenih u Bochumu mogao da poraste na 500. RIM se pre svega oslanja na stručnjake sa Ruhrskog univerziteta u Bochumu na kom se nalazi jedan od vodećih svetskih instituta na području telekomunikacija.
Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će postaviti komentar!
0
0

Postavi komentar

E-mail:
Komentar:
Antispam:

14 + 12

Komentari prolaze moderaciju, zato što smo tako u mogućnosti