Uvoz robe iz Kine premašio 1,3 milijarde dolara

// Kategorije: Info |
Srbija je u 2007. godini iz Kine uvezla robu u vrednosti od oko 1,3 milijarde dolara, dok je izvezla robe u vrednosti od 1,7 miliona dolara, rečeno je juče u Privrednoj komori Srbije (PKS). Prema podacima PKS, Kina je među pet zemalja od kojih Srbija najviše uvozi, a prošle godine uvoz je bio za čak 72 odsto veći nego 2006. godine. Srbija iz Kine, kako je predstavljeno na tematskom predavanju u PKS "Kina danas - div sa istoka", najviše uvozi kancelarijske mašine, telekomunikacione aparate i uređaje, odeću, kao i razne gotove proizvode, električne mašine, aparate i uređaje.
Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će postaviti komentar!
0
0

Postavi komentar

E-mail:
Komentar:
Antispam:

8 + 4

Komentari prolaze moderaciju, zato što smo tako u mogućnosti