Структуре података и алгоритми
Број ЕСПБ поена: 6
Фонд часова: 2+2 (предавања + вежбе)
Предмет се слуша у четвртом семестру
СПА
Начин полагања
Испит се од 2024. полаже на другачији начин - сваки колоквијум има "ненадокнадив" део, који се само за време колоквијума може остварити. Ако не положите колоквијум, фактички сте присиљени да одлично прођете на испиту да би уопште прошли предмет, а са већим оценама се можете опростити (закуцавате са осимцом, ако све перфектно урадите). Зато, мотивишемо вас да пробате да овај предмет дате преко колоквијума. Следи кратко појашњење шта се када полаже, као и шта је на ком делу испита.
- 1. колоквијум: Полажу се линеарне структуре података, теорија из скрипте која је на сајту (23 поена који су ненадокнадиви) + практични задатак (27 поена)
- 2. колоквијум: Овде се раде два практична задатка из нелинеарних структура података, где први носи 7 поена и ненадокнадив је, а други носи 10 који је касније надокнадив
- Испитни рок: У испитном року, под условом да сте све положили до сада, полажете теорију из нелинеарних структура од 33 поена и тиме завршавате са овим предметом. Ако нисте положили нешто, овде можете полагати искључиво надокнадиве делове.
Имајте у виду да морате имати минимум 26 поена (50%) на линеарним и 26 поена на нелинеарним. Овим практично, у случају да пропустите први колоквијум, морате савршено урадити задатак са првог колоквијума, и на то морате пазити.
Настава
Вежбе покривају методе и задатке који се раде на колоквијуму и испиту. Корисне су, али уколико се иде само повремено могу да буду збуњујуће јер је градиво специфично. Препорука је ићи редовно. Предавања нису неопходна али неки делови градива и задаци се објашњавају на предавањима а на вежбама не.
Начин оцењивања
Бодовна листа је класична, од 51 бод је 6 итд.
Градиво
За оцену 6 на првом делу довољно је најчешће 18 лакших метода које асистент ради на вежбама и теорија која се учи из скрипте, и наравно погледати питања из претходних година. Деси се да у неком року испит саставља професор и промени мало концепт па нпр у једном року није било теорије и ниједне од тих најједноставнијих 18 метода. Препорука је зато да се методе никако не уче напамет, већ са разумевањем и што је виши ниво разумевања може се добити већа оцена. Занимљиво је да је други део једноставнији, раде се кодови везани за стабла, и цртање тих стабала које се брзо може савладати и увежбати већ на самим вежбама.
Званични сајт предмета: Структуре података и алгоритми – Катедра за информационе системе (bg.ac.rs)
Литература:
-Нешковић С., Структуре података, скрипта.
-Бога оца студентских скрипти које можете наћи на Пушкицама или на Телеграм групама
Опис: сва предавања за школску 2009/10 годину
Објављено: 23.08.2013
Број преузимања: 3470
Опис: 23.05.2009.
Објављено: 23.08.2013
Број преузимања: 1561
Опис: са вежби до 20. марта за школску 2010. годину - 21.03.2010.
Објављено: 23.08.2013
Број преузимања: 1534