Теорија система
Пре него што прочитате опис предмета препоручујемо Вам да погледате Досије "КЛИК-КЛАК"
Број ЕСПБ поена: 6
Фонд часова: 2+2+1 (предавања + вежбе + лабораторијске вежбе недељно)
Предмет се слуша у петом семестру
Наиме, током семестра обавезно скупљате поене на доласке на предавања и вежбе,као и на самој активности. Сваки поен много значи. Такође имајте у виду да ови поени важе само у прва два испитна рока. Што више поена, то можете лошије да урадите испит. Нпр. Ако имате укупно 16 поена са предиспитних активности, то значи да ће вам требати 84 поена на испиту (односно 100), како бисте имали за пролаз, с обзиром да испит носи 200 поена.
Саме вежбе ће вам бити досадне, али доласци су доласци. Што се тиче предавања... И тих 10 бодова са доласка доста значи, али... Сакупићете их само под условом да имате челичне живце. Тачније, свих 10 бодова тешко да ће било ко сакупити, будући да професор поништава сваки други списак. Па, ако издржите предавања од преко два сата без паузе која вам ништа неће значити, то да вас професор назива кравама и слично, добићете и бодове. Ипак, упркос томе, професор није ни сенка баука какав је био некада, тако да се не плашите.
И на крају, испит. Све је шематско, задаци се понављају, једини проблем је што асистенти скидају на сваку ситницу поене.
Оцењивање: Оно што се променило ове године на овој катедри, јесте свакако то што је уведено два колоквијума, која ослобађају усменог дела испита. Да ли ће се оваква пракса наставити и у следећој години, најбоље је да проверите сами са професором, како не би дошло до забуне као што је то било ове године. Поред колоквијума који ослобађају од усменог, постоји писмени део од 4 задатка, који носи укупно 200 поена. На тих 200 бодова додају се поени освојени на предиспитним активностима(ово смо већ утврдили :D). Задаци захтевају добро познавање математике, пре свега интеграла и Лапласове трансформације. Затим се полаже теоријски тест. Оцена се изводи на основу писменог и теоријског дела, али имајте у виду да је писмени део "јачи" (Дакле, ако сте добили 9 на усменом, а 8 на писменом-то је 8). Могуће је и одговарати за вишу оцену при упису, испитују асистенти или професор, и није тако страшно, професор уме да испадне цар (врло је неформалан).
Литература:
- Братислав Ј. Петровић, "Теорија система", издавач: нека копирница, Београд 2006.
Сајт: http://www.labsys.fon.rs
Опис:
Скрипта за II део усменог испита из Теорије система
Објављено: 19.01.2017
Број преузимања: 1988
Опис:
MATLAB Материјали за Први Колоквијум by Џон
Објављено: 20.12.2016
Број преузимања: 4383
Опис:
Скрипта, вежбе и све потребно за испит - Ladybrune
Објављено: 25.05.2015
Број преузимања: 8445
Опис:
Све што је потребно за спремање усменог испита из Теорије система (септембар 2015.)
Објављено: 01.09.2015
Број преузимања: 8363
Опис: by oxisp-x - 10.12.2009.
Објављено: 23.08.2013
Број преузимања: 2271
Опис:
НОВО! - Материјали за припрему лабораторијских вежби.
Објављено: 29.03.2016
Број преузимања: 2139