Budimpešta - Japanski proizvođač automobila Suzuki ukinuće 1.200 radnih mesta u fabrici u Mađarskoj, što je gotovo četvrtina od ukupno zaposlenih u fabrici u Eštergomu.

Motivisana svetskom ekonomskom krizom, ta mera koja će pogoditi pre svega radnike, stupiće na snagu 8. decembra. U mađarskoj fabrici Suzukija radi ukupno 5.523 zaposlenih.
Suzuki je nedavno saopštio da će smanjiti planiranu proizvodnju automobila za narednu godinu na 210 hiljada vozila, iako je prethodno planirani broj iznosio 300 hiljada.
Prisutna u Mađarskoj od 1991. godine, japanska kompanija je u toj zemlji investirala više od milijardu evra i proizvela 1,5 miliona automobila namenjenih evropskom tržištu.

Postavi komentar