Будимпешта - Јапански произвођач аутомобила Сузуки укинуће 1.200 радних места у фабрици у Мађарској, што је готово четвртина од укупно запослених у фабрици у Ештергому.

Мотивисана светском економском кризом, та мера која ће погодити пре свега раднике, ступиће на снагу 8. децембра. У мађарској фабрици Сузукија ради укупно 5.523 запослених.
Сузуки је недавно саопштио да ће смањити планирану производњу аутомобила за наредну годину на 210 хиљада возила, иако је претходно планирани број износио 300 хиљада.
Присутна у Мађарској од 1991. године, јапанска компанија је у тој земљи инвестирала више од милијарду евра и произвела 1,5 милиона аутомобила намењених европском тржишту.

Постави коментар