Partnerstvo u Okvirnom programu 7 (FP7 - IKT)

// Kategorije: Info |

Konferencija: Partnerstvo u Okvirnom programu 7 (FP7 - IKT)

Ministarstvo za telekomunikacije i informatičko društvo, Ministarstvo nauke Republike Srbije i Generalni direktorat za informaciono društvo i medije Evropske komisije u saradnji sa BOŠ-om organizuju Konferenciju „Partnerstvo u Okvirnom programu 7, FP7-IKT (Framework Programme 7-FP7-ICT)”, koja će se održati u Beogradu, 16-17. oktobra 2008. godine.

 

Cilj Konferencije je da pospeši učešće naših firmi, fakulteta i instituta koji se bave informaciono-komunikaciono tehnologijama (IKT) u projektima Okvirnog programa 7, i razvije partnerstvo sa odgovarajućim institucijama zemalja Evropske unije i regiona Zapadnog Balkana.

 

Učesnici Konferencije imaće jedinstvenu priliku da se povežu i razmene iskustva sa evropskim fakultetima i kompanijama u oblasti IKT, a u cilju formiranja konzorcijuma koji će raditi na projektima u okviru FP7 programa koje finansira Evropska unija.

 

Za učešće na Konferenciji se ne plaća kotizacija. Radni jezik Konferencije je engleski.

 

Za dodatne informacije pogledati zvanični sajt konferencije http://fp7.mtid.sr.gov.yu. Zainteresovani učesnici se mogu registrovati na ovom sajtu za učešće na konferenciji, i označiti da li žele da izlože svoj rad i ideje za projekte.

 

Srbija je od prošle godine pridruženi član FP7 programa. Program je najveći evropski razvojno-istraživački program u koga je uloženo 50 milijardi evra, i koji traje 2007-2013 godine.

Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će postaviti komentar!
0
0

Postavi komentar

E-mail:
Komentar:
Antispam:

20 + 7

Komentari prolaze moderaciju, zato što smo tako u mogućnosti