Конференција: Партнерство у Оквирном програму 7 (ФП7 - ИКТ)
Министарство за телекомуникације и информатичко друштво, Министарство науке Републике Србије и Генерални директорат за информационо друштво и медије Европске комисије у сарадњи са БОШ-ом организују Конференцију „Партнерство у Оквирном програму 7, ФП7-ИКТ (Framework Programme 7-FP7-ICT)”, која ће се одржати у Београду, 16-17. октобра 2008. године.
Циљ Конференције је да поспеши учешће наших фирми, факултета и института који се баве информационо-комуникационо технологијама (ИКТ) у пројектима Оквирног програма 7, и развије партнерство са одговарајућим институцијама земаља Европске уније и региона Западног Балкана.
Учесници Конференције имаће јединствену прилику да се повежу и размене искуства са европским факултетима и компанијама у области ИКТ, а у циљу формирања конзорцијума који ће радити на пројектима у оквиру ФП7 програма које финансира Европска унија.
За учешће на Конференцији се не плаћа котизација. Радни језик Конференције је енглески.
За додатне информације погледати званични сајт конференције http://fp7.mtid.sr.gov.yu. Заинтересовани учесници се могу регистровати на овом сајту за учешће на конференцији, и означити да ли желе да изложе свој рад и идеје за пројекте.
Србија је од прошле године придружени члан ФП7 програма. Програм је највећи европски развојно-истраживачки програм у кога је уложено 50 милијарди евра, и који траје 2007-2013 године.

Постави коментар