Компанија Google је почетком ове недеље саопштила да ће ускоро представити нову моблину платформу названу Android, коју ће развити у сарадњи са још неколико технолошких компанија. Нова платформа би требало да се појави у другој половини 2008. године. Представници Googlea су изјавили да је Android "прва потпуно отворена и свеобухватна платформа за мобилне уређаје". Google ће у развоју платформе Android сарађивати са компанијама T-Mobile, High Tech Computer, Qualcomm и Motorola, али и са компанијама окупљеним у удружењу Open Handset Alliance (OHA).
Тренутно нема коментара. Будите први који ће поставити коментар!

Постави коментар