GM investira 5 mlrd. dolara u Kinu

// Kategorije: Info |
Američki General motors planira da u narednih pet godina u Kinu investira pet milijardi dolara. Cilj kompanije je da poveća svoju prodaju na tom najbrže rastućem automobilskom tržištu na svetu, pa će GM godišnje ulagati prosečno oko milijardu dolara u osnivanje proizvodnih pogona u toj zemlji, kao i razvoj prodajne i logističke infrastrukture, izjavio je Kevin Vejl, predsednik kineske podružnice GM -a. Prema procenama, GM bi već sledeće godine mogao da poveća prodaju u Kini na preko milion vozila, ali uprkos visokim investicijama analitičari veruju da će kompanija teško zadržati svoju vodeću poziciju u Kini jer jaku ekspanziju i nove proizvodne pogone planiraju i Toyota i Volkswagen.
Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će postaviti komentar!
0
0

Postavi komentar

E-mail:
Komentar:
Antispam:

1 + 15

Komentari prolaze moderaciju, zato što smo tako u mogućnosti