GM инвестира 5 млрд. долара у Кину

// Категорије: Инфо |
Амерички General motors планира да у наредних пет година у Кину инвестира пет милијарди долара. Циљ компаније је да повећа своју продају на том најбрже растућем аутомобилском тржишту на свету, па ће GM годишње улагати просечно око милијарду долара у оснивање производних погона у тој земљи, као и развој продајне и логистичке инфраструктуре, изјавио је Кевин Вејл, председник кинеске подружнице GM -а. Према проценама, GM би већ следеће године могао да повећа продају у Кини на преко милион возила, али упркос високим инвестицијама аналитичари верују да ће компанија тешко задржати своју водећу позицију у Кини јер јаку експанзију и нове производне погоне планирају и Toyota и Volkswagen.
Тренутно нема коментара. Будите први који ће поставити коментар!
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

12 + 11

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности