U Beogradu je otvorena prva fabrika za reciklažu elektronske i električne opreme na Balkanu. Zahvaljujući tom postrojenju, koje je rezultat saradnje instituta Mihajlo Pupin i kompanije SET, sa ulica će, procenjuje se, nestati kabasto đubre, a cene robe napravljene od recikliraniih materijala biće i za dve trećine niže. Kapacitet novog postrojenja je prerada blizu dve tone e-otpada za sat vremena.
Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će postaviti komentar!

Postavi komentar