Рекордер у броју постављених светских рекорда

// Категорије: Инфо |

Ашрита Фурман, педесетчетворогодишњи Њујорчанин је рекордер у држању највећег броја Гинисових светских рекорда, јер је у једном тренутку био власник чак 100 светских рекорда, преноси Телеграф.
Фурман је, између осталог, рекордер у непрекидном преметању преко главе дуж пута дугог двадесет километара, затим у прављењу 27.000 звезда и сечењу двадесет седам јабука у ваздуху самурајским мачем.
Он је својевремено срушио чак 236 Гинисових светских рекорда, а ушао је историју као власник чак 100 светских рекорда истовремено.
Фурман, који је посветио тридесет година свог живота постављању рекорда, сада тренира за свој следећи циљ – да за најкраће време претрчи миљу са перајима на ногама.
Иако су два његова рекорда срушена, па он тренутно држи 98 рекорда, његова титула "појединца који истовремено држи највише светских рекорда" још дуго времена неће бити угрожена.
Неки од његових најскоријих достигнућа су превођење и рецитовање песме на стотину и једанаест различитих језика, затим тапкање кошаркашке лопте 339 пута у једном минуту.
Фурман је такође за време од једног минута појео 40 М&М бомбона кинеским штапићима.
"Од како сам као мали дечак узео у руке Гинисову књигу светских рекорда, почео сам да сањам о томе да се нађем међу тим рекордерима. Није ствар у томе да победим неког другог, већ да докажем да су људске могућности безграничне", изјавио је Ашрита Фурман.

Извор: Блиц

Тренутно нема коментара. Будите први који ће поставити коментар!
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

1 + 16

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности