Pad dobiti Telekoma Austrije

// Kategorije: Info |
Austrijski operater Telekom Austrija je u trećem kvartalu zabeležio pad neto dobiti za 18,7 odsto na 173,7 miliona evra. Dobit Telekom Austrije pre oporezivanja, kamata, depresijacije i amortizacije (EBITDA) smanjena je u odnosu na prethodno tromesečje za 5,4 odsto na 521 miliona evra. Prihod je povećan za 3,6 odsto na 1,28 milijardi evra, dok je dobit po akciji smanjena za 13,7 odsto. Akvizicija beloruskog mobilnog operatera MDC-a u prethodnom tromesečju poboljšala je profil austrijske kompanije na tržištima srednje i istočne Evrope, koja će stoga u ovoj godini povećati prihod za tri odsto.
Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će postaviti komentar!
0
0

Postavi komentar

E-mail:
Komentar:
Antispam:

13 + 20

Komentari prolaze moderaciju, zato što smo tako u mogućnosti