Пад добити Телекома Аустрије

// Категорије: Инфо |
Аустријски оператер Телеком Аустрија је у трећем кварталу забележио пад нето добити за 18,7 одсто на 173,7 милиона евра. Добит Телеком Аустрије пре опорезивања, камата, депресијације и амортизације (EBITDA) смањена је у односу на претходно тромесечје за 5,4 одсто на 521 милиона евра. Приход је повећан за 3,6 одсто на 1,28 милијарди евра, док је добит по акцији смањена за 13,7 одсто. Аквизиција белоруског мобилног оператера MDC-а у претходном тромесечју побољшала је профил аустријске компаније на тржиштима средње и источне Европе, која ће стога у овој години повећати приход за три одсто.
Тренутно нема коментара. Будите први који ће поставити коментар!
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

7 + 8

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности