Nintendo će morati da plati 21 milion dolara na ime odštete američkoj kompaniji Anascape. Sud je presudio da je Nintendo zloupotrebio 12 patenata koji su u vlasništvu te kompanije prilikom dizajniranja GameCube, WaveBird i Wii Classic igračkih kontrolera. Nintendo navodi da će se žaliti na odluku suda. Interesantno je da je Anascape tužio i Microsoft, ali su se te dve firme nagodile vansudskim putem, pri čemu detalji sporazuma nisu poznati.
Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će postaviti komentar!

Postavi komentar