
Распоред радних седмица у летњем семестру можете преузети у прилогу. Распоред је исти за све 4 године основних студија. Приметићете да нас у другом семестру чека релативно мали број радних субота (три), три регуларна рока и Октобар 2. За њега нисмо могли да смислимо дефиницију, али тешко да се може назвати роком.
Предавања ће почети у понедељак, 21. фебруара и трајаће до петка, 27. маја. Поред редовних радних дана, предвиђено је и неколико радних субота. Прве две радне суботе, које су смештене у пету и осму недељу, подразумевају одрађивање Великог Петка и Васкршњег Понедељка. Трећа радна субота је резервисана за одрађивање наставе од 2. маја, јер 1. мај, празник рада, пада у недељу , па ће те седмице настава бити одржавана, не од понедељка до петка, већ од уторка до суботе.
Што се тиче колоквијумских недеља, оне су распоређене у седму и петнаесту недељу или прецизније, од 4. до 10. априла, прва и од 30. маја до 5. јуна друга колоквијумска недеља.
Значајно је истаћи да ће Октобар 2 поново бити организован у временском теснацу од свега шест дана и то од 3. до 9. октобра , слично као и прошле године. И поред обавезе да се организује шест (6) регуларних испитних рокова, која је пред факултете стављена изменама и допунама Закона о високом образовању, студенти ће поново, захваљујући одлукама Управе Факултета, доћи у ситуацију да се тркају са временом. И поред све вере у организационе способности Продекана за наставу, тешко је замислити да се регуларан рок може организовати у овако кратком року, мада није искључено да немају сви исто мишљење о томе шта значи поменути појам.

Постави коментар