Отворене су пријаве за учешће на деветом међународном такмичењу у програмирању “Bubble Cup 9” које је намењено средњошколцима и студентима.
Своје пријаве заинтересовани млади програмери могу послати најкасније до краја марта месеца.
“Bubble Cup” је такмичење у програмирању и решавању алгоритамских задатака које је осмишљено са циљем да се привуку млади програмери из региона, да се популаризује програмирање и промовише тимски рад.
Развојни центар Мајкрософта у Србији, који је расписао конкурс за учествовање на овом такмичењу, које се одржава већ девет година, до сада је привукао више од 3.000 учесника који су уживали у овом престижном интернационалном догађају.
На конкурс се могу пријавити ученици средњих школа и студнети организовани у тимове, чији чланови морају бити рођени 1992. године или касније.
“Bubble Cup” такмичење се одржава у две фазе, односно две онлине рунде, од који ће се прва реализовати од 1. до 25. априла, а друга од 1. до 25. маја.
Критеријуми су унапред дефинисани, према којима ће се најбољи тимови квалификовати за финале које се сваке године одржава у септембру месецу.
Више информација о такмичењу и начину пријаве за учешће налази се овде.
За додатна питања доступна је меј адреса [email protected] и званична Фејсбук страница такмичења.
извор: fakulteti.edukacija.rs

Постави коментар