![]()
Kako nam javlja student prodekan, Marin Jovanović, studentski parlament je učinio presedan u istoriji svog postojanja i po prvi put se založio da učini nešto za studente. Nadamo se da da ovo neće biti "usamljeni incident" u radu parlamenta, a konačnu odluku, po pitanju polaganja ispita iz zimskog semestra u junskom roku, će doneti prodekan za nastavu, Milija Suknović.
U molbi koju je parlament poslao prodekanu za nastavu se navodi:
"Studentski parlament Fakulteta organizacionih nauka upućuje
Da se studentima omogući polaganje ispita iz zimskog semestra u junskom ispitnom roku. Studentski parlament FON-a se konsultovao sa Studentskim parlamentom Univerziteta u Beogradu koji nije uspeo da nađe zakonsku prepreku da se omogući polaganje ispita iz zimskog semestra u junskom ispitnom roku. Ukoliko postoji molimo Vas da to javno objavite na sajtu fakulteta, i ulažemo protest što se ta informacija nije našla onog trenutka kada je objavljen konačan raspored junskog ispitnog roka. Takodje, studentima koji su na budžetu i imaju mogućnost prijave ispita putem sajta http://ispiti.fon.bg.ac.yu/identifikacija.asp nisu bili ni na koj način obavešteni ili sprečeni da prijave ispit iz zimskog semestra.
Studenti su ti koji će odlučiti da li je bolje za njih da se skoncentrišu na ispite iz letnjeg semestra ili da prvo polažu zaostale ispite, te im to pravo ne smemo oduzeti.
Studentski parlament FON-a"

Postavi komentar