![]()
Како нам јавља студент продекан, Марин Јовановић, студентски парламент је учинио преседан у историји свог постојања и по први пут се заложио да учини нешто за студенте. Надамо се да да ово неће бити "усамљени инцидент" у раду парламента, а коначну одлуку, по питању полагања испита из зимског семестра у јунском року, ће донети продекан за наставу, Милија Сукновић.
У молби коју је парламент послао продекану за наставу се наводи:
"Студентски парламент Факултета организационих наука упућује
Да се студентима омогући полагање испита из зимског семестра у јунском испитном року. Студентски парламент ФОН-а се консултовао са Студентским парламентом Универзитета у Београду који није успео да нађе законску препреку да се омогући полагање испита из зимског семестра у јунском испитном року. Уколико постоји молимо Вас да то јавно објавите на сајту факултета, и улажемо протест што се та информација није нашла оног тренутка када је објављен коначан распоред јунског испитног рока. Такодје, студентима који су на буджету и имају могућност пријаве испита путем сајта http://ispiti.fon.bg.ac.yu/identifikacija.asp нису били ни на кој начин обавештени или спречени да пријаве испит из зимског семестра.
Студенти су ти који ће одлучити да ли је боље за њих да се сконцентришу на испите из летњег семестра или да прво полажу заостале испите, те им то право не смемо одузети.
Студентски парламент ФОН-а"

Постави коментар