Истраживачка компанија Gartner објавила је податке о продаји на тржишту сервера у трећем тромесечју ове године, из којих се види да компанија IBM губи удео на том тржишту у корист својих конкурената, компанија Hewlett-Packard, Dell и Sun Microsystems. Највећи напредак забележила је компанија Hewlett-Packard, која је у трећем тромесечју испоручила око 650.000 сервера, што је за 20 посто више него у истом периоду 2006. године. Када се у обзир узме само број испоручених сервера, HP заузима прво место на ранг-листи произвођача, а следе га компаније Dell, IBM, Sun Microsystems и Fujitsu-Siemens.
Тренутно нема коментара. Будите први који ће поставити коментар!

Постави коментар