Инфо

Izasao preliminarni raspored za april (februar)...

04.01.2008 01:00
Изашао је прелиминарни распоред испита за априлски (фебруарски) испитни рок. Примедбе на распоред можете доставти Студенту продекану Марину Јовановићу...

У Београду више од 20.000 гостију за празнике

02.01.2008 01:00
У Београду у време новогодишњих празника борави више од 20.000 људи из околних и западноевропских земаља, саопштено је из Градске управе. То су подаци Туристичке организације Београда, а у саопштењу се наводи и да је присутан знатно већи број гостију из унутрашњости Србије. Додаје се да је дочек Нове године у Београду постао регионална манифестација и да Туристичка организација Београда то промовише као посебан бренд.

Путем mt:s-а послато 15 милиона честитки

02.01.2008 01:00
Корисници три мреже Мобилне телефоније Србије, у Србији, Црној Гори и Републици Српској, послали су у новогодишњој ноћи 15 милиона честитки, саопштила је ова компанија. Последњег дана прошле и првог дана ове године, корисници најбројније мреже мобилне телефоније у региону разменили су до 15 часова готово 38 милиона SMS порука.

Временски оквир за IE8

02.01.2008 01:00
Иако изгледа прилично невероватно, информација коју је један од званичника Microsoft-а обелоданио на „IEBlog“-у наводи да би се прва бета верзија Internet Explorer 8 верзије претраживача могла појавити око половине 2008. Оно што можемо да очекујемо када је у питању је IE8је „Acid2“ компатибилност. У питању је тест који се користи да се провери да ли би претраживач могао да ради са вишеструким Web стандардима са широким спектром карактеристика и платформи. Укратко, то је тест који треба да потврди да ли ће претраживач моћи да прикаже сваку страницу са сваким кодним распоредом на било ком оперативном систему.

Fujitsu напушта посао са мониторима

02.01.2008 01:00
Услед ниже од жељене профитабилности званичници компаније су одлучили да пословање Fujitsu јединице за мониторе окончају у марту следеће године. Компанија ће престати да производи мониторе и фокусираће се на своје основне гране пословања у нади да ће увећати приходе у будућности. Fujitsu ће наставити да обезбеђује сервисирање за своје мониторе и након марта 2008. и наставиће свој посао са мониторима у Јапану али само као интегратор система.