Инфо
Izasao preliminarni raspored za april (februar)...
Изашао је прелиминарни распоред испита за априлски (фебруарски) испитни рок. Примедбе на распоред можете доставти Студенту продекану Марину Јовановићу...
У Београду више од 20.000 гостију за празнике
У Београду у време новогодишњих празника борави више од 20.000 људи из околних и западноевропских земаља, саопштено је из Градске управе. То су подаци Туристичке организације Београда, а у саопштењу се наводи и да је присутан знатно већи број гостију из унутрашњости Србије. Додаје се да је дочек Нове године у Београду постао регионална манифестација и да Туристичка организација Београда то промовише као посебан бренд.
Путем mt:s-а послато 15 милиона честитки
Корисници три мреже Мобилне телефоније Србије, у Србији, Црној Гори и Републици Српској, послали су у новогодишњој ноћи 15 милиона честитки, саопштила је ова компанија. Последњег дана прошле и првог дана ове године, корисници најбројније мреже мобилне телефоније у региону разменили су до 15 часова готово 38 милиона SMS порука.
Временски оквир за IE8
Иако изгледа прилично невероватно, информација коју је један од званичника Microsoft-а обелоданио на „IEBlog“-у наводи да би се прва бета верзија Internet Explorer 8 верзије претраживача могла појавити око половине 2008. Оно што можемо да очекујемо када је у питању је IE8је „Acid2“ компатибилност. У питању је тест који се користи да се провери да ли би претраживач могао да ради са вишеструким Web стандардима са широким спектром карактеристика и платформи. Укратко, то је тест који треба да потврди да ли ће претраживач моћи да прикаже сваку страницу са сваким кодним распоредом на било ком оперативном систему.
Fujitsu напушта посао са мониторима
Услед ниже од жељене профитабилности званичници компаније су одлучили да пословање Fujitsu јединице за мониторе окончају у марту следеће године. Компанија ће престати да производи мониторе и фокусираће се на своје основне гране пословања у нади да ће увећати приходе у будућности. Fujitsu ће наставити да обезбеђује сервисирање за своје мониторе и након марта 2008. и наставиће свој посао са мониторима у Јапану али само као интегратор система.
