Инфо

Жалба продекану за наставу

24.10.2008 02:00
Представљамо Вам једну оригиналну жалбу продекану за наставу нашег колеге.  FAKULTETU ORGANIZACIONIH NAUKA u Beogradu - Prodekanu za nastavu MOLBA ZA NAKNADNO PRIJAVLJIVANJE ISPITA   molilac : Dusan Živadinović, student gornjeg fakulteta,             broj dosijea 299 / 98          Zbog loših uslova ishrane u studentskim restoranima i tada (30. sept.) procenjenim uslovima padanja godine (zbog nepolo- ženog usmenog dela ispita iz matematike 1 kod VERE VUJČIĆ, profesora ispitivaca ) odlučio sam da pakujem kofere i da odem momentalno u svoj rodni grad, gde mi je inace i mesto prebivališta, kako bih se što pre telesno i duhovno(zbog celokupne situacije ) oporavio i naravno tamo  uključio sve svoje organizacione sposobnosti, inače velikim delom stečene na navedenom fakultetu, u spontani narodni pokret za odbranu ustavnog i pravnog-procesnog poretka.     Duboko uvredjen,ne samo antecedentnim dogadjajem, vec i poniženjem koje je za sve studente planirao odlazeći režim; da niko ne upiše narednu godinu, preko lažnog lansiranog julskog roka, ekspertskog septembarskog i čamca za spasavanje u vidu redovnog oktobarskog, gde na tom čamcu većina nebi imala šta da spasi tj. una hirundo non facit ver. Imali bismo većinu potencijalnih intelek- tualaca sa statusom studiranja koji mnogo preti, a u tu svrhu je bio i planiran, pučističku vlast, strah i nespokojstvo.     Pošto je većina kolega znala, tog dana /1.10/ odlučio sam da još koji dan ostanem u Beogradu i učestvujem u studentskom sabotiranju pučističkog režima. Studentski marš je uspeo i to je mene zabeležio satelitski kanal ZDF. Trećeg i četvrtog i petog ovog meseca učestvovao sam u blokadama mostova i kao vrhunac svega sa oko hiljadu i po sugradjana uputio se za biti ili ne biti. U medjuvremenu sam načuo pokajničku izjavu nekog iz Ministarstva o uvodjenju vanrednog u vidu redovnog roka-oktobar2. Tih dana kao da niko nije imao preča posla nego da proverava navode RTS-a., kome se retko šta može poverovati. Kada  je u zemlji nastupilo redovnostanje to jest u svim institucijama sistema kao i fakultetima za mene,mozda još i za neke na fakultetu kao da nije. U normalnoj zemlji polagati ispite ALI, ne mogu ih polagati jer sam saznao da su se prijavljivanja za iste obavljala u vanrednom stanju kada niko nije mogao da predvidi šta ga čeka u narednih pet minuta a kamo li u tamo neki utorak. Da li su i pored toga izgladneli studenti mogli sa uspehom spremiti svoj ispit? Na osnovu svega iznetog i opšteg razumevanja situacije molim vas da donesete R E Š E NJ E     Odobrava se Dušanu Živadinoviću, broj dosijea 299 / 98 prijavljivanje ispita iz predmeta:         MATEMATIKA 1         UPRAVLJANJE FINANSIJAMA I RAČUNOVODSTVO         ORGANIZACIJA MARKETINGA         OSNOVI ORGANIZACIJE PROIZVODNJE  i to da se prijavljivanje obavi bez ikakve nadoknade jer je navedenom na ime penala za prijavu OOPa uzeto 80 dinara što se refundira na prekobrojno polaganje matematike 1,a ako se zna da je na ime prijave OOp-a ukupno obračunato i plaćeno 160 dinara, račun je čist.     Ipak bio bih zadovoljan i kad bih morao da platim još 80 dinara na ime MATEMATIKE 1 zbog razumljivih poteškoća koje mogu u sistemima  obrade da nastanu.     U Beogradu     16. oktobar 2000 molilac  red.st. Dusan  Živadinović 299/98         Оригинални документ можете преузети овде.  

Oktobar 3 - Matematika

23.10.2008 02:00
Сви студенти којима је за услов остала 1/4 математике могу да пошаљу е-мејл на адресу [email protected]. У мејлу је потребно навести име, презиме, број индекса и математика која Вам је за услов. У зависности од броја пријављених студената, биће организован додатни рок за полагање тог преосталог дела.

Upis II godine

23.10.2008 02:00
Како Пушкице сазнају од извора блиских ПентаФОНу, до сада је у другу годину уписало 281  студент са 60 ЕСПБ поена. Још  276 студената је  у току ове године сакупило 42 ЕСПБ поена или више и самим тим се  поставља питање  да ли ће сви студенти који су дали услов и уписати годину на терет буџета. Да апсурд буде већи, не зна се да ли ће и сви студенти који су скупили 54 ЕСПБ поена уписати на буџет пошто их, како сазнајемо, има 105. Ускоро са новим вестима око уписа у другу годину. На правом сте месту. Не мењајте канал.

Uspeh fudbalera FONa u Budimpešti

22.10.2008 02:00
Фудбалска екипа ФОН-а направила је још један у низу великих успеха освојивши друго место на светском Универзитетском првенству у малом фудбалу одржаном у Будимпешти. Честитамо!!!        

Plivanje na FON-u

20.10.2008 02:00
Провера кандидата за улазак у ватерполо и пливачку екипу ФОН-а одржаће се у петак 24.10.2008. у термину од 12:15 до 13:15 на базену Бањица (улаз лево од Шкода Аута) у специјалном термину само за проверу кандидата. Сви кандидати морају да отпливају 50м у дисциплини по жељи, а они који желе да играју ватерполо морају да пливају краул. Детаљније...