Спољнотрговински дефицит Србије премашио 6,9 милијарди евра

// Категорије: Инфо |
Спољнотрговински дефицит Србије 2007. године је достигао 6,93 милијарде евра, што је 29,2 одсто више него у 2006. години, саопштио је јуче Републички завод за статистику. Покривеност увоза извозом смањена је на 48,1 одсто са 48,8 одсто из 2006, што је последица бржег раста увоза у последња два месеца 2007. године, наводи се у саопштењу. Извоз је повећан за 26,1 одсто на 6,43 милијарде евра, а увоз за 27,7 одсто на 13,36 милијарди евра, тако да је укупна спољнотрговинска размена увећана за 27,2 одсто на 19,79 милијарди. Повећању извоза највише су допринели приватизација и реструктурирање предузећа, ратификација уговора о слободној трговини са земљама које су сада обједињене у CEFTA споразум и потписивање споразума са ЕУ који српским текстилним произвођачима даје преференцијални статус на тржишту.
Тренутно нема коментара. Будите први који ће поставити коментар!
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

5 + 12

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности