MOL не искључује спајање с OMV-ом

// Категорије: Инфо |
Један од челних људи мађарског MOL-а Ференц Хорват не искључује могућност спајања са аустријским OMV-ом. Он, међутим, додаје да је услов за то да Аустријанци продају рафинерију Швехат код Беча, јер су „све релевантне студије показале да MOL-ове рафинерије имају највише нето марже у Европи и да су надмоћне у односу на OMV-ове. Извршни потпредседник Сектора прераде и маркетинга мађарског нафтног и гасног концерна каже да OMV може само да профитира од преузимања док ће клијенти бити на мањем добитку будући да би у Аустрији нестанком конкурентског MOL-а настао апсолутни монопол у сектору производње.
Тренутно нема коментара. Будите први који ће поставити коментар!
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

9 + 13

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности