Nastava na FON-u i vikendom...

// Категорије: Инфо |

Од почетка школске године студенти друге године смера ИСТ су ни криви ни дужни кажњени да слушају РЕДОВНЕ вежбе из предмета Принципи програмирања  недељом. Пушкице су покушале да сазнају како је дошло до овог проблема и на који начин ће се он решити.

Контактирали смо Продекана за наставу, Предметног професора и представнике Студентског парламента, који су нам ЗА СВАКУ ПОХВАЛУ одмах одговорили и показали вољу да се овај проблем реши. А ево шта они кажу:

Продекан за наставу Проф. др Милија Сукновић:
Po prvi put čujem komentar: primedbe na organizaciju nastave nedeljom (vežbe iz Principa programiranja). Mislio sam da sam uradio dobru organizaciju i pored velikih prostornih problema - ceo jedan dan posvetio u RC vežbama iz Principa programiranja. Za bilo kakvu reakciju neophodno je sto pre da me obavestite o kakvim se primedbama radi, ko su ključni akteri primedbi, na šta se sve odnose, koliko se kolega žali na pomenute primedbe. Nakon dobijenih informacija, slede aktivnosti, Poz, Milija Suknovic.

Предметни професор Проф. др Владан Девеџић:
Hello Little Rifles,  Vrlo prosto - nema mesta u RC radnim danima u predvidjenim terminima. Kako je zelja svih nas koji radimo taj predmet da otklonimo visegodisnji glavni nedostatak celog predmeta - to sto nije bilo vezbi u RC - trazili smo od uprave fakulteta da nam to omoguci. Jedini termin koji smo dobili je nedelja. Za sve dalje informacije i sa svim daljim pokusajima obratite se upravi fakulteta, jer smo mi vec pokusavali (bezuspesno) da ih ubedimo da nam daju drugi termin i uvek dobijali isti odgovor: RC je zauzet drugim danima. Moje je licno misljenje da tu prebukiranost RC drugim danima treba onda raspodeliti na sve predmete u priblizno istoj meri - dakle, da ne stradaju samo studenti i asistenti na PP, nego malo oni a malo i svi drugi (nekad jedni nedeljom, nekad drugi, rotaciono). Ali, to ocigledno nije nista vredelo. Ako vam bilo ko kaze da smo se kasno setili, da je trebalo da trazimo RC pre nego sto je napravljena prva verzija rasporeda, itd. - recite im da sam ja licno jos od 2004, sa tadasnjom upravom fakulteta razgovarao o tome, pa onda te razgovore ponavljao i narednih godina, ali da to nije urodilo nikakvim plodom sve do ove godine. Ja sam odlucio da ipak prihvatim da bude cak i nedeljom kad vec ne moze drukcije - bolje da svi ginu tri meseca nedeljom a da prolaznost na ispitu bude bolja, nego da i dalje vezbe budu bez racunara radnim danima a prolaznost slaba. Napominjem da sam u ranijim generacijama sprovodio ankete medju studentima o tome sta treba promeniti u nastavi iz PP i da je UBEDLJIVO prvo mesto u tim odgovorima zauzimao predlog da se vezbe organizuju u RC. Takodje sam usmeno razgovarao sa oko 50-100 studenata ranijih generacija prilikom upisivanja ocene u indeks kad poloze ispit i pitao ih sta je, po njima, razlog da Java predstavlja toliki problem za polaganje. Tu sam dobio samo dva odgovora: nismo na vreme pocinjali da radimo i nismo radili na racunaru. Eto, zato nedelja. Ako imate bolje resenje za organizaciju nastave u RC, organizujte neki sastanak sa upravom fakulteta, ja cu se rado pojaviti na njemu. Jedino sto sada vise ne treba ocekivati od mene je da pristanem da vezbe vise ne budu u RC - to definitivno ne valja. U potpunosti stojim iz svega ovoga sto sam napisao, tako da vas molim da SVIMA koji su zainteresovani za moj odgovor prosledite ovu poruku, ili da okacite na bilo koji sajt, da pokazete upravi fakulteta, itd. Jedino mi nije jasno zasto mi se ti studenti obracaju za odgovor preko VAS, kad sam im vise puta na casovima rekao isto ovo sto sam vam ovde napisao. PP, V.

Предствник године у Студентском парламенту, Марин Јовановић:
Postovane Puskice, Prof. dr Vladan Devedzic je u nekoliko navrata pokusavao da ubedi upravu da mu se dodele termini za vezbe u toku radnih dana, ali bez uspeha. Svi smo svesni cinjenice da studentima iz unutrashnjosti to predstavlja veliki problem, ali trenutno je neizodljivo na bilo koji drugi nacin organizovati vezbe sa racunarima. Mislim da i studenti znaju da je bolje provezbati barem jedan ili dva zadatke na racunaru nego gledati slajdove neke prezentacije. Ukoliko saznam neke nove informacije koje bi bile od znacaja za studente II godine smera ISiT, pravovremeno cu Vas obavestiti. Srdacan pozdrav Marin Jovanovic SP FON

Да ли ће актери ове приче бити ефикасни и у решавању проблема, сигурно ћемо видети у наредних неколико дана, до тада можете видети шта студенти мисле о оваквом извођењу наставе на нашој анкети.

Ljudi bre?! Ajde sutra na predavanjima iz PP da pustimo papir,i svi se potpisemo...da ako vec nista drugo nije moguce- drugu polovinu ovog semestra mi imamo radnim danom vezbe a neko drugi nedeljom!!!! Sta kazete? Hocemo li?

Објављено: 08.11.2007 15:15 - ()


0
0
Eto sto je meni bolje sto obnavljam prvu, sad se vi jadni mucite. Zna li ko moze li se upisati druga godina u januaru? Drzite se ljudi[color=darkred][/color] :aaa:

Објављено: 08.11.2007 15:05 - ()


0
0
"Za bilo kakvu reakciju neophodno je sto pre da me obavestite o kakvim se primedbama radi, ko su ključni akteri primedbi, na šta se sve odnose, koliko se kolega žali na pomenute primedbe. Nakon dobijenih informacija, slede aktivnosti, Poz, Milija Suknovic." - Kljucni akteri, rekla bih CELA DRUGA GODINA SMERA ISiT - primedbe se odnose na vezbe nedeljom, za koje imamo po rasporedu termin cetvrtkom - Za ovo koliko kolega, mislim da niko nista nece uraditi dok svi studenti koji idu nedeljom, da ne bi programirali na papiru, kao u proslom veku, ne napisu jednu lepu peticiju, pa ako se nema mesta, onda da se razdeli sa ostalim predmetima za koje ima mesta da se tokom nedelje radi na racunaru...pa malo mi, malo oni, kao sto je to cenjeni Prof.Devedzic rekao

Објављено: 08.11.2007 12:49 - ()


0
0
besh fakultet gde se parvo radi na kompovima a java i baze u uchionici

Објављено: 08.11.2007 12:44 - ()


0
0
je jedan od poslednjih boraca na ovom fakultetu i da nema njega sada bi mi gruvali paskal. Milija turchine nedelja je za odmor!!!!

Објављено: 08.11.2007 11:25 - ()


0
0
Vreme kada ja trebam da molim i kukam za kvalitetna predavanja je otislo, sada su oni duzni da mi omoguce kvalitetna i vemenski odgovarajuca predavanja. Devdzic se zaista trudi i delije mi kao najbolji i sigurno najsimpaticniji profa na faksu, ali kao sto rekoh, uprava je sve ukenjala!

Објављено: 08.11.2007 09:52 - ()


0
0
Eh, da je uprava naseg fakulteta bar malo razmisljala o ovom problemu ne bi se ove godine u prvu godinu upisalo,umesto dosadasnjih 10 grupa,(A1-A12)po 60 studenata!!! Problem nedovoljnog prostora na FON-u ce tek doci do veceg izrazaja!! :bljak: Za upravu je ocigledno najbitnije da od svakog samofinansirajuceg studenta uzme 110 000 din., iz tog razloga je ovaj broj veci iz godine u godinu!! :udri: U ostalom, "ruku na srce", nas fakultet je poluprivatni fakultet!!! :udri: :udri: :udri: A za koju godinu ce se u potpunosti privatizovati! :D

Објављено: 08.11.2007 04:46 - ()


0
0
Zar nije normalnije,da pola semestra mi imamo nedeljom vezbe iz PP, a drugu polovinu semestra npr. prva godina(OIKT)? Ne vidim zasto bi to bio problem!? Jednostavno,nije u redu da samo studenti druge godine i asistenti iz PP ispastaju zbog nedostatka prostora... SVE POHVALE PROFESORU DEVEDZICU!!!!!

Објављено: 08.11.2007 01:57 - ()


0
0
Zar nije normalnije,da pola semestra mi imamo nedeljom vezbe iz PP, a drugu polovinu semestra npr. prva godina(OIKT)? Ne vidim zasto bi to bio problem!? Jednostavno,nije u redu da samo studenti druge godine i asistenti iz PP ispastaju zbog nedostatka prostora... SVE POHVALE PROFESORU DEVEDZICU!!!!!

Објављено: 08.11.2007 01:56 - ()


0
0
pa ko je kinjio devedzica... prica je konkretna srediti da se vezbe odrzavaju u RC u toku nedelje.

Објављено: 08.11.2007 01:34 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

16 + 10

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности