Nastava na FON-u i vikendom...

// Категорије: Инфо |

Од почетка школске године студенти друге године смера ИСТ су ни криви ни дужни кажњени да слушају РЕДОВНЕ вежбе из предмета Принципи програмирања  недељом. Пушкице су покушале да сазнају како је дошло до овог проблема и на који начин ће се он решити.

Контактирали смо Продекана за наставу, Предметног професора и представнике Студентског парламента, који су нам ЗА СВАКУ ПОХВАЛУ одмах одговорили и показали вољу да се овај проблем реши. А ево шта они кажу:

Продекан за наставу Проф. др Милија Сукновић:
Po prvi put čujem komentar: primedbe na organizaciju nastave nedeljom (vežbe iz Principa programiranja). Mislio sam da sam uradio dobru organizaciju i pored velikih prostornih problema - ceo jedan dan posvetio u RC vežbama iz Principa programiranja. Za bilo kakvu reakciju neophodno je sto pre da me obavestite o kakvim se primedbama radi, ko su ključni akteri primedbi, na šta se sve odnose, koliko se kolega žali na pomenute primedbe. Nakon dobijenih informacija, slede aktivnosti, Poz, Milija Suknovic.

Предметни професор Проф. др Владан Девеџић:
Hello Little Rifles,  Vrlo prosto - nema mesta u RC radnim danima u predvidjenim terminima. Kako je zelja svih nas koji radimo taj predmet da otklonimo visegodisnji glavni nedostatak celog predmeta - to sto nije bilo vezbi u RC - trazili smo od uprave fakulteta da nam to omoguci. Jedini termin koji smo dobili je nedelja. Za sve dalje informacije i sa svim daljim pokusajima obratite se upravi fakulteta, jer smo mi vec pokusavali (bezuspesno) da ih ubedimo da nam daju drugi termin i uvek dobijali isti odgovor: RC je zauzet drugim danima. Moje je licno misljenje da tu prebukiranost RC drugim danima treba onda raspodeliti na sve predmete u priblizno istoj meri - dakle, da ne stradaju samo studenti i asistenti na PP, nego malo oni a malo i svi drugi (nekad jedni nedeljom, nekad drugi, rotaciono). Ali, to ocigledno nije nista vredelo. Ako vam bilo ko kaze da smo se kasno setili, da je trebalo da trazimo RC pre nego sto je napravljena prva verzija rasporeda, itd. - recite im da sam ja licno jos od 2004, sa tadasnjom upravom fakulteta razgovarao o tome, pa onda te razgovore ponavljao i narednih godina, ali da to nije urodilo nikakvim plodom sve do ove godine. Ja sam odlucio da ipak prihvatim da bude cak i nedeljom kad vec ne moze drukcije - bolje da svi ginu tri meseca nedeljom a da prolaznost na ispitu bude bolja, nego da i dalje vezbe budu bez racunara radnim danima a prolaznost slaba. Napominjem da sam u ranijim generacijama sprovodio ankete medju studentima o tome sta treba promeniti u nastavi iz PP i da je UBEDLJIVO prvo mesto u tim odgovorima zauzimao predlog da se vezbe organizuju u RC. Takodje sam usmeno razgovarao sa oko 50-100 studenata ranijih generacija prilikom upisivanja ocene u indeks kad poloze ispit i pitao ih sta je, po njima, razlog da Java predstavlja toliki problem za polaganje. Tu sam dobio samo dva odgovora: nismo na vreme pocinjali da radimo i nismo radili na racunaru. Eto, zato nedelja. Ako imate bolje resenje za organizaciju nastave u RC, organizujte neki sastanak sa upravom fakulteta, ja cu se rado pojaviti na njemu. Jedino sto sada vise ne treba ocekivati od mene je da pristanem da vezbe vise ne budu u RC - to definitivno ne valja. U potpunosti stojim iz svega ovoga sto sam napisao, tako da vas molim da SVIMA koji su zainteresovani za moj odgovor prosledite ovu poruku, ili da okacite na bilo koji sajt, da pokazete upravi fakulteta, itd. Jedino mi nije jasno zasto mi se ti studenti obracaju za odgovor preko VAS, kad sam im vise puta na casovima rekao isto ovo sto sam vam ovde napisao. PP, V.

Предствник године у Студентском парламенту, Марин Јовановић:
Postovane Puskice, Prof. dr Vladan Devedzic je u nekoliko navrata pokusavao da ubedi upravu da mu se dodele termini za vezbe u toku radnih dana, ali bez uspeha. Svi smo svesni cinjenice da studentima iz unutrashnjosti to predstavlja veliki problem, ali trenutno je neizodljivo na bilo koji drugi nacin organizovati vezbe sa racunarima. Mislim da i studenti znaju da je bolje provezbati barem jedan ili dva zadatke na racunaru nego gledati slajdove neke prezentacije. Ukoliko saznam neke nove informacije koje bi bile od znacaja za studente II godine smera ISiT, pravovremeno cu Vas obavestiti. Srdacan pozdrav Marin Jovanovic SP FON

Да ли ће актери ове приче бити ефикасни и у решавању проблема, сигурно ћемо видети у наредних неколико дана, до тада можете видети шта студенти мисле о оваквом извођењу наставе на нашој анкети.

Ljudi ovo nije idealno ali nam je profesor Devedzic ucinio nenormalno VELIKU uslugu: UCICEMO JAVU NA KOMPJUTERIMA!To sto uprava nema nimalo respekta prema studentima a kamoli profesorima ili nedaj boze GLAVNOM I NAJVAZNIJEM PREDMETU NA INFORMACIONIM SISTEMIMA to je problem koji moramo mi preko studenstkog parlamenta da resimo a ne da kinjimo profesora koji je iscimao sebe zbog nas. DEVEDZICU CARE!

Објављено: 08.11.2007 01:18 - ()


0
0
ja ne znam koji je vas problem!? (vas sto vam se ne svidja nastava nedeljom) lepo su ljudi rekli: ove godine su omogucili da se vezbe uopste odrzavaju, zbog vas, da bi polozili ispit. ako necete da dolazite, nemojte, nije obavezno. ako nadju resenje, to bolje, inace vidi se da je ovo za sada jedina solucija. pozz

Објављено: 08.11.2007 01:15 - ()


0
0
Ni ja nisam iz BG-a, ali ne kukam.Cak nemam nista protiv da se ima nastava nedeljom.Pored FON-a, treniram jos i rukomet , radim i za koji mesec upisujem jos jednu skolu, ali to mi ne smeta da pravilno rasporedim vreme i da uvek bude vremena i za ucenje i za druzenje i pijancenje do jutra.A i trebalo bi biti zahvalni ekipi sa PP sto su nam uopste omogucili da imamo vezbe u RC.To ce omoguciti da ljudi koji zele nesto da nauce to i postignu.Ima ljudi kojima ovo ne odgovara, ali ako malo bolje razmislite o organizaciji na faxu shvaticete da NE MOZE bolje bez obzira koliko nama to smetalo.Iz tog razloga podrzavam trenutne vezbe nedeljom.

Објављено: 08.11.2007 01:11 - ()


0
0
@ Milan: WORD MAN!!!

Објављено: 08.11.2007 00:34 - ()


0
0
Iz odgovora profesora vidi se da se oni trude i da i oni zele da omoguce bolje termine ali nisu oni krivi sto fon nema vise kabineta iako je cinjenica da mu treba bar jos toliko kompjutera. Ali za svaku pohvalu je da su toliko predusretljivi prema studentima, nekada bi samo rekli nije nas problem a danas se vidi da postoji dobra volja. Zato zasluzuju VELIKO postovanje na takvom stavu od mene, a verujem i od ostalih studenata. Ostaje nam samo da se nadamo da ce uprava uspeti nekako da izgradi dodatne zgrade :) ili da poveca kapacitete, ali to je vec problem uprave a ne profesora koji verujem da tu ne mogu mnogo da uticu sem da iz godine u godinu ponavljaju istu pricu da FON-u treba jos prostora pozz

Објављено: 08.11.2007 00:31 - ()


0
0
Milic, noko nije rekao da su krivi asistenti ili profesor, vec sama uprava fakulteta (na celu sa prodekanom za nastavu). Ja nisam iz Beograda, i vezbe nedeljom mi predstavljaju veliki problem iz tog, a i iz drugih razloga. Fakultet je duzan ne samo da nam pruzi obrazovanje, da ispredaju sto vise gradiva u sto kracm roku i kako/kada njima odgovara, vec i da misli malo da li mi to sve mozemo tako da prihvatimo! A o ovim radnim subotama i da ne govorim!!!

Објављено: 08.11.2007 00:25 - ()


0
0
:udri:

Објављено: 07.11.2007 23:48 - ()


0
0
Znate kako mi mozemo ovde da tupimo od jutra do sutra, i ne mozemo nista da uradimo :( Realno nikome ne odgovara sto su te vezbe nedeljom,ali treba da budemo zahvalni sto ih uopste imamo.Sta mislite kako je asistentima koji drze iste vezbe u 5 razlicitih grupa.Kapiram da se osecaju kao papagaji.A oni nemaju koristi od toga,100 puta bi im lakse bilo da te vezbe drze u ucionicama. Ali ono sto bi bilo zaista korektno jeste naprave izmenu u rasporedu da cetvrtkom nemamo pauzu od 2 sata!!!

Објављено: 07.11.2007 20:48 - ()


0
0
Milija ti si ko nas predsednik vlade NEOBAVESTEN!! Jaoj koji fakultet ja studiram!!

Објављено: 07.11.2007 20:16 - ()


0
0
Devdzicu ti si KRALJ!! Gledam sada raspored ispita i vidim da RC zauzimaju ljudi koji slusaju POSLOVNO PRAVO, SIMULACIJE i neki mnogo manje bitni predmeti. Takodje su sale RC slobodne u odredjenim terminima, mislim da je utorak i sreda... Ma sve je problem sto oni uzimaju ogromne skolarine, veliki broj studenata a nema uslova da svi kvalitetno studiraju... To je neozbiljno!!

Објављено: 07.11.2007 20:16 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

17 + 8

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности