Надлежно регулационо тело Сједињених Америчких Држава је покренуло званичну истрагу у вези са пословном праксом компаније Intel. Након неколико казни изречених познатом произвођачу микрочипова од стране више регулационих тела разних држава, као и најаве да ће Европска Унија ускоро изрећи рекордно високу новчану казну, кренуло је да се дешава нешто слично и на "домаћем терену". U.S. Federal Trade Commission (FTC), тело које се стара о слободној трговини, је саопштило да се покреће и формална истрага, која има за циљ да испита пословну праксу компаније Intel, установи да ли је било злоупотребе монополског положаја, те недозвољених радњи са циљем спречавања развоја конкурентских фирми.
Тренутно нема коментара. Будите први који ће поставити коментар!

Постави коментар