Odluke Senata Univerziteta

// Категорије: Инфо |
На недавно одржаној седници Сената Универзитета у Београду усвојене су следеће одлуке које се односе на број ЕСП бодова потребних за упис у наредну годину:

- Студенти који су факултет уписали 2006/07. године за упис у наредну (трећу) годину мораће да имају очишћену прву годину и у другој сакупљених најмање између 31 и 37 бодова (што зависи од одлуке факултета)
- Студенти који су уписали прву годину студија 2007/08. године могу наредну годину студија да упишу са 43 ЕСП бода
- Студенти који буду уписали факултет 2008/09 . године могу наредну годину да упишу са 48 бодова

Овим постепеним повећањем броја бодова потребних за упис наредне године Сенат планира да се до 2010. године усклади са законом који предвиђа да тај број буде 60 бодова.

Међутим, поставља се питање: Колико ће овај систем бити применљив и на ФОН? На нашем факултету није проблем у студентима и у томе да је једна генерација паметнија од друге, па јој је потребно мање бодова за упис наредне године, већ у томе да картони већине предмета на ФОН-у нису ни усклађени са обимом литературе и обавезама које предвиђа ЕСПБ (а многи картони чак и не постоје). Како ће студенти моћи да сакупе 43, односно 49, бодова за услов када студирају под истим условима као и претходна генерација која је једва сакупила и 37?

Ово једно од горућих питања којим треба да се позабави Студентски парламент и Студент продекан (којима мандат важи до окробра ове године) и отворено се суочe са овим проблемом, јер га, очигледно, до сада нису ни узимали у разматрање.
A zna li neko da mi kaze sta se desava sa generacijom 06 koja je obnovila prvu godinu? da li mora da cisti celu prvu za upis na drugu?

Објављено: 14.04.2008 03:21 - ()


0
0
Treba ti 43 boda da predjesh na budzet...

Објављено: 12.04.2008 13:52 - ()


0
0
I opet ce nas FON o tome koliko je bodova potrebno da odlucuje u oktobru, a mozda cak i u novembru. :)

Објављено: 12.04.2008 12:40 - ()


0
0
I dalje se ne zna sta se desava za prelazak sa samofinansiranja na budzet za nas koji smo upisali 2007/08?? Da li ce biti potrebno "samo" tih 43 boda ili ociscena cela prva godina??

Објављено: 12.04.2008 01:15 - ()


0
0
Ljudi, pa sto ranije niste upisali FON?! :P Ne bi imali ovakve probleme.... Svaka generacija se sve vise zali, iako su kriterijumi iz godine u godinu sve blazi (ne kazem da je sad lako na drugoj godini!!!). Meni se cini da je rpoblem u organizaciji nastave, kolokvijuma i ispitnih rokova(koji cu ocajno organizovani). Na tom polju bi trebalo malo vise da se aktiviraju predstavnici studenata na nastavnom vecu!!! :cool:

Објављено: 12.04.2008 00:05 - ()


0
0
Nema od toga nista! I prosle godine je bila ista fora samo da se smanji na 36 pa nista! Jedino ako se ne upises posle oktobra pises molbu i kako oni odluce, a velika je verovatnoca da i tad izvisis!

Објављено: 11.04.2008 23:47 - ()


0
0
da li postoji mogucnost da dekan, ili ko se vec bavi time, odobri 42 boda za uslov?

Објављено: 11.04.2008 23:08 - ()


0
0
Ali mi je najgore sto je[color=red] 8 ispita 42 [/color][color=red]poena!!!![/color] :udri: ..i sad zbog tog jednog boda moram da polozim jos jedan... :udri:

Објављено: 11.04.2008 22:13 - ()


0
0
"licnom politickom promocijom"... auf, sto volim one koji misle da znaju sta pricaju... ljudi ce vala, svashta reci i napisati... idi kuci, pokrij se ushima i ne izlazi jedno mesec dana iz kuce ili barem nabavi sve cinjenice, pa se onda javi!

Објављено: 11.04.2008 20:15 - ()


0
0
Sta od ovoga vazi za generaciju 05/06 obnova?Koliko bodova njima treba da upisu trecu ili vazi uslov od sedam ispita?

Објављено: 11.04.2008 19:36 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

15 + 19

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности