Odluke Senata Univerziteta

// Категорије: Инфо |
На недавно одржаној седници Сената Универзитета у Београду усвојене су следеће одлуке које се односе на број ЕСП бодова потребних за упис у наредну годину:

- Студенти који су факултет уписали 2006/07. године за упис у наредну (трећу) годину мораће да имају очишћену прву годину и у другој сакупљених најмање између 31 и 37 бодова (што зависи од одлуке факултета)
- Студенти који су уписали прву годину студија 2007/08. године могу наредну годину студија да упишу са 43 ЕСП бода
- Студенти који буду уписали факултет 2008/09 . године могу наредну годину да упишу са 48 бодова

Овим постепеним повећањем броја бодова потребних за упис наредне године Сенат планира да се до 2010. године усклади са законом који предвиђа да тај број буде 60 бодова.

Међутим, поставља се питање: Колико ће овај систем бити применљив и на ФОН? На нашем факултету није проблем у студентима и у томе да је једна генерација паметнија од друге, па јој је потребно мање бодова за упис наредне године, већ у томе да картони већине предмета на ФОН-у нису ни усклађени са обимом литературе и обавезама које предвиђа ЕСПБ (а многи картони чак и не постоје). Како ће студенти моћи да сакупе 43, односно 49, бодова за услов када студирају под истим условима као и претходна генерација која је једва сакупила и 37?

Ово једно од горућих питања којим треба да се позабави Студентски парламент и Студент продекан (којима мандат важи до окробра ове године) и отворено се суочe са овим проблемом, јер га, очигледно, до сада нису ни узимали у разматрање.
Како ће студенти моћи да сакупе 43, односно 49, бодова за услов када студирају под истим условима као и претходна генерација која је једва сакупила и 37?

Објављено: 11.04.2008 18:44 - ()


0
0
ne lupetaj bre gluposti nadobudni stvore

Објављено: 11.04.2008 18:06 - ()


0
0
Ajde lepo mi sad kazite, npr. onaj ko je prosle godine iskoristio onih 23 bodova kredita ove godine ima samo 6 bodova i mora da sakupi 54 bodova da bi upisao trecu godinu? Jel tako ili ja nesto ovde ne razumem!? :udri:

Објављено: 11.04.2008 18:05 - ()


0
0
Saradnici koji su se bavili licnom politickom promocijom dok je donoseno ovo resenje? Saradnici koji su se zalagali za 60 bodova po svakoj godini, a sada pisu ovakve tekstove ovde?? dokle ide TVOJ bezobrazluk???

Објављено: 11.04.2008 17:47 - ()


0
0
Izvor:nasi saradnici iz Studentskog parlamenta Univerziteta u Beogradu

Објављено: 11.04.2008 16:47 - ()


0
0
Koliko je pouzdana ova informacija, s obzirom na to da na sajtu studentskisvet.com piše, vezano za generaciju 06, da smo dobili 23 kredita koja mozemo da iskoristimo u bilo kojoj narednoj godini studiranja i da su mnogi te bodove vec potrošili? Naime, interesuje me da li mi dobijamo novih 23, odnosno 29 bodova, kao što piše na puškicama, ili te bodove koje smo dobili u prvoj trošimo tokom studiranja.

Објављено: 11.04.2008 16:38 - ()


0
0
Opshte rasulo. Zao mi onih koji sada treba da upishu drugu godinu :udri:

Објављено: 11.04.2008 16:21 - ()


0
0
Cekaj, cekaj. Sta je sad ovo sa 31-37 poena za upis trece? Na studentskisvet.com sam procitao nesto sasvim drugo, pa sam brzopleto odgovorio. Sta je sada tacno? Ima li tih kreditnih bodova???

Објављено: 11.04.2008 15:54 - ()


0
0
Kakve gluparije sve nece da izmisle. Znaci ja, sto sam drugu upisao sa 42 poena, sad imam jos 5 poena kredita sa onih sest to su 11, sto znaci da ne mogu ni da prenesem 2 od najtezih ispita. Bas im hvala na olaksici!

Објављено: 11.04.2008 15:49 - ()


0
0
Drage kolege, Mozete slobodno opet da pocnete da pljujete Marina. Sigurno je on kriv i za ovo.

Објављено: 11.04.2008 15:37 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

19 + 17

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности