GM: Губитак од 38,7 млрд. долара

// Категорије: Инфо |
Највећи произвођач аутомобила, амерички General Motors (GM), завршио је 2007. с рекордним губитком од 38,7 милијарди долара. Само у последњем лањском тромесечју GM је убележио губитак од 722 милиона долара, за разлику од профита од 950 милиона долара у одговарајућем периоду 2006, пре свега као последицу све већих трошкова, пренеле су агенције. Вредност продаје у последња три месеца 2007. такође је опала на 47 милијарди долара, односно у целој 2007. за 12 одсто на 181,1 милијарду долара.
Тренутно нема коментара. Будите први који ће поставити коментар!
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

17 + 7

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности