Kako puškice nezvanično saznaju, na današnjoj sednici Naučno-Nastavnog Veća pod jednom od tačaka, razmatraće se zajednički predlog prof dr Dušana Starčevića i prof dr Vladana Devedžića o uvođenju novog smera na FON-u koji će pokrivati oblast Softverskog inženjerstva.Naime, na odseku za IS već nekoliko godina postoji zamisao da se uvede ovaj smer, a povod za iznošenje predloga u ovom trenutku je taj što se FON sprema za treći krug akreditacije u junu i do tada mora poslati specifikaciju i sva neophodna dokumenta o svim studijskim programima za čiju dozvolu izvođenja konkuriše. Tu se mogu naći ili ne naći sadašnji programi koji se izvode, ali i uvesti neki novi.
Prema Statutu Fakulteta i predstavnici studenata u NN Veću imaju pravo diskusije i glasa po ovom pitanju, ali na osnovu totalne nezainteresovanosti za učešće u radu ovog tela, male su šanse da će i danas ispuniti to svoje pravo i obavezu i uzeti učešće o odluci ovako važnog pitanja za studente i fakultet u celini.
Da li će FON učvrstiti svoj osnov da bude klasifikovan među tehničko-tehnološke fakultete ili će i dalje za to i dalje biti zaslužna manjina smerova, saznaćemo uskoro! Ne menjajte kanal...

Postavi komentar