Како пушкице незванично сазнају, на данашњој седници Научно-Наставног Већа под једном од тачака, разматраће се заједнички предлог проф др Душана Старчевића и проф др Владана Девеџића о увођењу новог смера на ФОН-у који ће покривати област Софтверског инжењерства.Наиме, на одсеку за ИС већ неколико година постоји замисао да се уведе овај смер, а повод за изношење предлога у овом тренутку је тај што се ФОН спрема за трећи круг акредитације у јуну и до тада мора послати спецификацију и сва неопходна документа о свим студијским програмима за чију дозволу извођења конкурише. Ту се могу наћи или не наћи садашњи програми који се изводе, али и увести неки нови.
Према Статуту Факултета и представници студената у НН Већу имају право дискусије и гласа по овом питању, али на основу тоталне незаинтересованости за учешће у раду овог тела, мале су шансе да ће и данас испунити то своје право и обавезу и узети учешће о одлуци овако важног питања за студенте и факултет у целини.
Да ли ће ФОН учврстити свој основ да буде класификован међу техничко-технолошке факултете или ће и даље за то и даље бити заслужна мањина смерова, сазнаћемо ускоро! Не мењајте канал...

Постави коментар