Тендер за приватизацију Београдског сајма биће расписан крајем фебруара, изјавио је генерални директор сајма Анђелко Трпковић. Према његовим речима, циљ приватизације је проналажење стратешког партнера који ће омогућити даљи развој Београдског сајма. Заинтересоване компаније за куповину сајма су аустријски Рид егзибишнс који организује 460 сајмова годишње, италијански Римини који годишње организује 31 сајам у области туризма, технологије, забаве и разоноде, хотелске и прехрамбене индустрије и француски Жил еливент, са седистем у Лиону који управља са 25 сајмова у свету. Београдски сајам је прошле године остварио промет од 16,2 милиона евра.
Тренутно нема коментара. Будите први који ће поставити коментар!

Постави коментар