Senat i upis studenata

// Категорије: Инфо |
Сенат Универзитета у Београду ће, на седници 9. априла, између осталог расправљати и о следеће две теме:

 - Студентима прве године ће бити омогућено да упишу другу годину са освојена 43 ЕСП бода.
 - Студентима који су пре две године уписали факултет (генерација 06) и сада су друга година, биће омогућено да упишу трећу годину уз положене све испите из прве године (ако то факултет сматра неопходним) и ако освоје најмање 31 ЕСП бодова из текуће (друге) године.

Извор "Данас":
"Студенти који су ове школске године уписали факултет мораће да освоје најмање 43 ЕСП бода да би остали на буџету и уписали другу годину.

Ово је предлог радне групе за дефинисање услова уписа у наредну годину, с којим су се сагласили студенти и о којем ће Сенат Универзитета у Београду расправљати на седници 9. априла.

Према том предлогу, академци који су прошле године уписали прву годину имаће још више олакшица при упису наредне године. Они су лане могли на терет буџета да упишу наредну годину уколико су освојили најмање 37 ЕСП бодова.

- Ти студенти ће моћи сада да упишу трећу годину студија уколико најпре положе све испите који су им остали из прве године (ако то факултет сматра неопходним) и ако освоје најмање 31 ЕСП бодова из текуће године.

Њима је додељено још шест бодова које могу да пренесу у трећу годину јер нису били упознати с предложеним условима - рекла је за Данас Кристина Давидовић, потпредседница Студентског парламента."
@Jelena [/b]I ja se nadam!

Објављено: 11.04.2008 03:05 - ()


0
0
Ljudi ja mislim da se na nasih 60 esp bodova iz trece dodaje jos preostali bodovi koje ste preneli iz prve (npr 3 ispita po 6 esp = 18 esp) to je ukupno 78...... Onda se od tih 78 oduzima dozvoljenih 23 tj sa jos ovih 6,ukupno 29....... I dobijamo 49 esp boda koja moramo osvojiti ne bi li upisali trecu...... Od tih 49 oduzmemo onih 18 iz prve i dobijamo 31 esp koje moramo imati iz druge...... [size=18]Ispravite me ako gresim!!!![/size] Ali ja se iskreno nadam da je tako.

Објављено: 11.04.2008 00:32 - ()


0
0
Ne verujem da je to tacno,vec bi okaceno kao vest na fakultetu,tj. sajtu fakulteta!!!

Објављено: 10.04.2008 23:44 - ()


0
0
Ljubo, informacije su ti malo bajate, nemamo 29 bodova po godini, nego za celo skolovanje, to je doneo senat univerziteta juce, znajuci fakultet, samo je pitanje vremena kad ce to i usvojiti...i osvanuti vest na sajtu fona....do tada, citajte najsvezije vesti

Објављено: 10.04.2008 22:44 - ()


0
0
[b]Студентима који су пре две године уписали факултет (генерација 06) и сада су друга година, биће омогућено да упишу трећу годину уз положене све испите из прве године (ако то факултет сматра неопходним) и ако освоје најмање 31 ЕСП бодова из текуће (друге) године.[/b] Po ovome ovde to je 29 bodova po godini,tj. imamo bonus 29 bodova kojih mozemo da prenesemo u trecu,lepo pise uz cisti prvu ali ako fakultet zahteva sto potvrdjuje ovo! E sad da li neko konacno zna sta je i kako za uslov za upis trece???

Објављено: 10.04.2008 20:15 - ()


0
0
[size=18][color=darkred]DAJTE MOLIM VAS NEKA NEKO KAZE JASNO I PRECIZNO KOJI JE USLOV UPISA TRECE GODINE ZA GENERACIJU 06! ZAHVALJUJEM UNAPRED![/color][/size]

Објављено: 10.04.2008 19:58 - ()


0
0
Изузетак је генерација студената која је студије почела школске 2006/07. године и која је прошле године могла да упише другу годину студија са 37 поена. Студенти те генерације су уместо да другу годину студија упишу с обавезних 60 поена добили 23 бода кредита које имају право да искористе у било којој наредној години студија. Многи су те бодове већ искористили. А предлогом који је Сенат Универзитета јуче прихватио студентима је омогућено да добију још шест бодова кредита. sto znaci da nemamo 29 bodova kredita po godini...nego ukupno u toku skolovanja??????

Објављено: 10.04.2008 17:28 - ()


0
0
to pitam i ja sta je sa nama sto smo obnovili godinu? kako da se vratimo na budzet kada su nam u godine promenili status?

Објављено: 10.04.2008 17:27 - ()


0
0
Procitao sam danas u novinama da je usvojeno ovo za 43 boda, za ostalo ne znam. Ja sam 06, obnovio sam prvu, sta meni treba da bih upisao drugu? Moram sve ispite da dam ili i za mene vazi ovo za 43 boda?

Објављено: 10.04.2008 15:52 - ()


0
0
A zasto lazete ljude (vi "puskice") ??? :) Tacnije, ne dajete precizne informacije!! I onda ce se ponoviti situacija kao prosle i predprosle godine, i svi ce drugi biti krivi!!! :)

Објављено: 10.04.2008 14:24 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

17 + 11

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности