Senat i upis studenata

// Категорије: Инфо |
Сенат Универзитета у Београду ће, на седници 9. априла, између осталог расправљати и о следеће две теме:

 - Студентима прве године ће бити омогућено да упишу другу годину са освојена 43 ЕСП бода.
 - Студентима који су пре две године уписали факултет (генерација 06) и сада су друга година, биће омогућено да упишу трећу годину уз положене све испите из прве године (ако то факултет сматра неопходним) и ако освоје најмање 31 ЕСП бодова из текуће (друге) године.

Извор "Данас":
"Студенти који су ове школске године уписали факултет мораће да освоје најмање 43 ЕСП бода да би остали на буџету и уписали другу годину.

Ово је предлог радне групе за дефинисање услова уписа у наредну годину, с којим су се сагласили студенти и о којем ће Сенат Универзитета у Београду расправљати на седници 9. априла.

Према том предлогу, академци који су прошле године уписали прву годину имаће још више олакшица при упису наредне године. Они су лане могли на терет буџета да упишу наредну годину уколико су освојили најмање 37 ЕСП бодова.

- Ти студенти ће моћи сада да упишу трећу годину студија уколико најпре положе све испите који су им остали из прве године (ако то факултет сматра неопходним) и ако освоје најмање 31 ЕСП бодова из текуће године.

Њима је додељено још шест бодова које могу да пренесу у трећу годину јер нису били упознати с предложеним условима - рекла је за Данас Кристина Давидовић, потпредседница Студентског парламента."
STA SU ODLUCILI?[color=red][/color]

Објављено: 10.04.2008 02:27 - ()


0
0
ljud sta je bilo na sednici, jel ima neki info?

Објављено: 10.04.2008 01:00 - ()


0
0
Kako je prosao sastanak na nivou univerziteta, treba mi ova informacija. Hvala :D Radoznao sam...

Објављено: 09.04.2008 23:59 - ()


0
0
a sta je sa nama sto smo 06 obnovili godinu a bili na budzetu, pa nm u sred godine promenili status na samofinansiranje?

Објављено: 09.04.2008 14:47 - ()


0
0
mocicete

Објављено: 08.04.2008 17:17 - ()


0
0
A mi koji smo index 07 jer cemo moci da sa 43 boda predjemo na budget? :)

Објављено: 08.04.2008 16:50 - ()


0
0
izgleda da smo mi 05 generacija najvisse ispusili u svemu jbt... koliko nama onda ako se to usvoji treba za uslov?

Објављено: 07.04.2008 20:01 - ()


0
0
Na koj nacin moyemo da doprinesemo da ovo prodje, gde treba da lobiramo, trebali ste ranije da nam kazete pa da spremno docekamo ovakva desavanja pozz svima koji ovo podrzavaju...

Објављено: 07.04.2008 05:15 - ()


0
0
a mi koji smo 05 ali smo sad druga obnovljena, sta je sa nama? jel i mi mozemo sa 6 ispita iz druge i cistom prvom u trecu, ili ne?

Објављено: 07.04.2008 00:11 - ()


0
0
ce vazhiti za sve studente!!! ali videcemo, polako ljudi! :)

Објављено: 07.04.2008 00:10 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

20 + 10

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности