Fonovci drugi na FTN Chalenge-u

// Категорије: Инфо |

На такмичењу FTN Case Challenge, одржаном 3-4. маја у Новом Саду, тим ФОН-а освојио је 2. место.  Чланови тима са ФОН-а су Бојана Лајшић, Милица Пејовић, Драгана Јанчић, Бобан Ромић, Владимир Матовић и Момчило Радовановић, иначе чланови ESTIEM-a.
FTN Case Challenge је изборно такмичење студената ФТН-а за менаџеријаду. Састоји се из две категорије: решавање студије случаја и MESSE симулација. Конкуренцију су чинили три тима са Факултета техничких наука у Новом Саду и један тим са Факултета за услужни бизнис, Нови Сад.  Такмичењу је, у улози жирија, а као представник са ФОН-а, присуствовао асистент Младен Чуданов.

Честитке колегама на успеху!!!

tadic, dushan babic, marija novchic, branka erakovic, jelena matovic, vladimir

Објављено: 13.05.2008 06:48 - ()


0
0
...da pola fakulteta zna ko cini tim koji ide na Menadzerijadu, iako nisu postojali zvanicni izbori, niti je, u najmanju ruku, igde objavljen taj tim??? Bilo bi lepo da se to negde ucini, cisto da svi znamo kome sve da saljeme zelje, cestitke i pozdrave

Објављено: 12.05.2008 04:06 - ()


0
0
Lijo, ja se bas i ne bih slozio sa tobom. Sasvim slucajno sam saznao koji je to tim, i nimalo nisam odusevljen. Kao sto vec rekoh, neki ljudi stvarno zasluzuju, ali drugi su tu samo zbog veza na fakultetu.

Објављено: 11.05.2008 06:05 - ()


0
0
To je najbolji plasman sto se tice menadzerijade. Ali menadzerijada nije bas najreprezentativnije takmicenje u case-u u Srbiji. Kad vec spominjes, Babic i Popesko su sa Milosem Milicevicem osvojili prvo mesto na BCCju u Srbiji, dok je Milos cak i u Becu osvojio prvo mesto!!

Објављено: 11.05.2008 05:00 - ()


0
0
Neko je rekao da FON nista nije u radio u prethodnim godinama na menadzerijadi u kejsu. Mala ispravka - najbolji plasman fona u kejsu ostvaren je 2006 na kopaoniku. Tim Babic, Milicevic, Radvonavic, Klimcuk & Popesku osvojio je trece mesto. Inace ova pozicija osigurala je prvi mesto u generalnom plasmanu FONu. ps:"apsolutno se slazem da je nacin na koji se bira ekipa neadekvatan!"

Објављено: 11.05.2008 04:18 - ()


0
0
Ovaj, Ivana Lisica ide na menadzerijadu kao debater :) Ali hvala u svakom slucaju za podrsku! I ljudi, nemojte da ste toliko negativni. Jeste bilo bi bolje da imamo takmicenje pa da malo motivisemo i mladje, ali bice jos prilika. Ovi ljudi koji idu su zaista izvanredni i imaju dosta iskustva. Ako neko moze da donese pobedu FONu to su oni :)

Објављено: 11.05.2008 03:47 - ()


0
0
Dusane, to opterecenju samo govori o tome da ili bi takmicenje bilo namesteno ili bi ljudi koji ucestvuju bili toliko nesposobni da ne mogu da rese dva kejsa za mesec dana. Na kraju krajeva - ove godine mi organizujemo Menadzerijadu, pa cemo pobediti u kejsu u svakom slucaju... U svakom slucaju - srecno bilo svim FONovcima, bodricemo vas iz prvih redova!!!

Објављено: 10.05.2008 08:06 - ()


0
0
Dusane, u potpunosti podrzavam ekipu koja ove godine ide na menadjerijadu ali mi se u opste ne dopada kako izvrces neke reci i teze. Kazes da bi bilo naporno da se timu koji se odabere za menadžerijadu natovari još jedno dodatno takmičenje. E pa tu imas dve greske: 1) To takmicenje ne bi bilo dodatna obaveza timu koji je vec izabran vec bi ono upravo sluzilo da se izabere najbolji tim. Do sada je odabir uvek vrsila jedna asistentkinja koja je niti strucna za tako nesto niti ima uvid u sve studente vec samo u one sa marketinga. Zato FON vec godinama nista nije uradio u case-u na menadzerijadi, iako FON-ovi studenti redovno osvajaju druga velika takmicenja. 2) Kazes da ne bi bilo dobro da se timu natura jos jedno takmicenje na fakultetu. Koliko ja znam FON nema ni jedno takmicenje u case-u ne racunajuci CSS koji i nije takmicenje u pravom smislu jer nema proglasenja pobednika. Nadam se da se sve ovo moze promeniti. Puno srece FON-ovom timu na menadzerijadi ! ! ! pozdrav

Објављено: 10.05.2008 03:46 - ()


0
0
Ja se slazem da je deo vec odredjene ekipe to zaista zasluzio. Ali mi nije jasno kako nije zasluzila Ivana Lisica, koja je osvojila 2. mesto na BCC-u, tj. bila je plasirana mnogo bolje od ostalih FONovaca?

Објављено: 09.05.2008 21:14 - ()


0
0
Draga Ivana, hvala na oceni da je ekipa koja ide stvarno dobra. Drago mi je da cenis dosadasnji rad i trud pojedinaca koji je sacinjavaju. Što se tiče takmičenja: ideja je na mestu, potpuno podržavam da pored ovih takmičenja koja imamo na fonu može da se uvede jedno dodatno da se treniraju mlade snage. Znam koliko je meni bilo teško da se probijam. Ipak, mislim da bi bilo naporno za tim koji se odabere za menadžerijadu da se natovari još jedno dodatno takmičenje. Prosto, iovako je raspored brojnih obaveza koje imamo poprilično zgusnut, a par dana oko dodatnog takmičenja bi bio luksuz koji bi doneo više štete nego koristi timu koji se takmiči. Ipak, moramo imati na umu da se ovde mnogo manje radi o pojedincima koji grabe ka uspehu, a daleko više o interesu fakulteta za koji se borimo. Srdačan pozdrav, i hvala puno na konstruktivnom komentaru. Siguran sam da ukoliko pokreneš inicijativu i nađeš razumevanje čelnika fakulteta tvoja ideja može da zaživi. Pozdrav!

Објављено: 09.05.2008 20:14 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

19 + 20

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности