Nastava na FON-u i vikendom...

// Категорије: Инфо |

Од почетка школске године студенти друге године смера ИСТ су ни криви ни дужни кажњени да слушају РЕДОВНЕ вежбе из предмета Принципи програмирања  недељом. Пушкице су покушале да сазнају како је дошло до овог проблема и на који начин ће се он решити.

Контактирали смо Продекана за наставу, Предметног професора и представнике Студентског парламента, који су нам ЗА СВАКУ ПОХВАЛУ одмах одговорили и показали вољу да се овај проблем реши. А ево шта они кажу:

Продекан за наставу Проф. др Милија Сукновић:
Po prvi put čujem komentar: primedbe na organizaciju nastave nedeljom (vežbe iz Principa programiranja). Mislio sam da sam uradio dobru organizaciju i pored velikih prostornih problema - ceo jedan dan posvetio u RC vežbama iz Principa programiranja. Za bilo kakvu reakciju neophodno je sto pre da me obavestite o kakvim se primedbama radi, ko su ključni akteri primedbi, na šta se sve odnose, koliko se kolega žali na pomenute primedbe. Nakon dobijenih informacija, slede aktivnosti, Poz, Milija Suknovic.

Предметни професор Проф. др Владан Девеџић:
Hello Little Rifles,  Vrlo prosto - nema mesta u RC radnim danima u predvidjenim terminima. Kako je zelja svih nas koji radimo taj predmet da otklonimo visegodisnji glavni nedostatak celog predmeta - to sto nije bilo vezbi u RC - trazili smo od uprave fakulteta da nam to omoguci. Jedini termin koji smo dobili je nedelja. Za sve dalje informacije i sa svim daljim pokusajima obratite se upravi fakulteta, jer smo mi vec pokusavali (bezuspesno) da ih ubedimo da nam daju drugi termin i uvek dobijali isti odgovor: RC je zauzet drugim danima. Moje je licno misljenje da tu prebukiranost RC drugim danima treba onda raspodeliti na sve predmete u priblizno istoj meri - dakle, da ne stradaju samo studenti i asistenti na PP, nego malo oni a malo i svi drugi (nekad jedni nedeljom, nekad drugi, rotaciono). Ali, to ocigledno nije nista vredelo. Ako vam bilo ko kaze da smo se kasno setili, da je trebalo da trazimo RC pre nego sto je napravljena prva verzija rasporeda, itd. - recite im da sam ja licno jos od 2004, sa tadasnjom upravom fakulteta razgovarao o tome, pa onda te razgovore ponavljao i narednih godina, ali da to nije urodilo nikakvim plodom sve do ove godine. Ja sam odlucio da ipak prihvatim da bude cak i nedeljom kad vec ne moze drukcije - bolje da svi ginu tri meseca nedeljom a da prolaznost na ispitu bude bolja, nego da i dalje vezbe budu bez racunara radnim danima a prolaznost slaba. Napominjem da sam u ranijim generacijama sprovodio ankete medju studentima o tome sta treba promeniti u nastavi iz PP i da je UBEDLJIVO prvo mesto u tim odgovorima zauzimao predlog da se vezbe organizuju u RC. Takodje sam usmeno razgovarao sa oko 50-100 studenata ranijih generacija prilikom upisivanja ocene u indeks kad poloze ispit i pitao ih sta je, po njima, razlog da Java predstavlja toliki problem za polaganje. Tu sam dobio samo dva odgovora: nismo na vreme pocinjali da radimo i nismo radili na racunaru. Eto, zato nedelja. Ako imate bolje resenje za organizaciju nastave u RC, organizujte neki sastanak sa upravom fakulteta, ja cu se rado pojaviti na njemu. Jedino sto sada vise ne treba ocekivati od mene je da pristanem da vezbe vise ne budu u RC - to definitivno ne valja. U potpunosti stojim iz svega ovoga sto sam napisao, tako da vas molim da SVIMA koji su zainteresovani za moj odgovor prosledite ovu poruku, ili da okacite na bilo koji sajt, da pokazete upravi fakulteta, itd. Jedino mi nije jasno zasto mi se ti studenti obracaju za odgovor preko VAS, kad sam im vise puta na casovima rekao isto ovo sto sam vam ovde napisao. PP, V.

Предствник године у Студентском парламенту, Марин Јовановић:
Postovane Puskice, Prof. dr Vladan Devedzic je u nekoliko navrata pokusavao da ubedi upravu da mu se dodele termini za vezbe u toku radnih dana, ali bez uspeha. Svi smo svesni cinjenice da studentima iz unutrashnjosti to predstavlja veliki problem, ali trenutno je neizodljivo na bilo koji drugi nacin organizovati vezbe sa racunarima. Mislim da i studenti znaju da je bolje provezbati barem jedan ili dva zadatke na racunaru nego gledati slajdove neke prezentacije. Ukoliko saznam neke nove informacije koje bi bile od znacaja za studente II godine smera ISiT, pravovremeno cu Vas obavestiti. Srdacan pozdrav Marin Jovanovic SP FON

Да ли ће актери ове приче бити ефикасни и у решавању проблема, сигурно ћемо видети у наредних неколико дана, до тада можете видети шта студенти мисле о оваквом извођењу наставе на нашој анкети.

Bolje sto se lab vezbe uopste organizuju, pa makar i nedeljom. Iz licnog iskustva znam koliko je tesko spremiti principe iskljucivo samostalnim radom, bez pomoci laboratorijskih vezbi. Mislim da fakultetu definitivno fali jos najmanje jedan racunski centar. Valjda ce to resiti izgradnjom nove zgrade.

Објављено: 09.11.2007 20:15 - ()


0
0
A sta je sa nama papučićima? Devojke su nam nezadovoljne. Misle da nedeljom idemo u švaleraciju, a subotom sve češće... :P ostaćemo bez žena... :D

Објављено: 09.11.2007 13:27 - ()


0
0
@miki A ne svakog dana, mali je vikend za njih :)

Објављено: 09.11.2007 10:10 - ()


0
0
^ I to vikendom....

Објављено: 09.11.2007 01:38 - ()


0
0
[size=18]Devedza i asistenti nisu krivi, ljudi se trude i hvala im za to. Treba zapaliti onu bagru iz uprave, i nabiti na kolac za svaki sluchaj. Zinulo im dupe na pare! Guzi boraniju, kad hoce da trpe :udri: . Boze sachuvaj da su ulozili koji dinar u sam fax, da se naprave sale, kupe kompjuteri, sve je to moglo da se uradi u roku od TRI meseca, a vuche se vec TRI GODINE. Nadam se gospodo iz uprave da cete goreti u paklu!!!!! [/size] :yo:

Објављено: 08.11.2007 22:53 - ()


0
0
P.S. DEVEDZICU I EKIPO SA PRINCIPA... SVAKA VAM CAST na trudu i zrtvovanju svog slobodnog vremena, nadam se da ce ljudi jednog dana shvatiti koliko ste ih zaduzili!

Објављено: 08.11.2007 19:29 - ()


0
0
Drage neznalice, zato sto ljubite rukovodstvo fakulteta sto "uspevaju" da organizuju nastavu subotom i NEDELJOM, sto vam je super "STO IMA I TOGA, kad vec nije bolje"... E ZATO I NIJE BOLJE! Umesto da se nadje jedna bistra glava pa da kaze: "Na FON-u nema mesta. NE MOZE DA SE UPISUJE TOLIKO NOVIH STUDENATA GODISNJE, FON TO NE MOZE DA ISTRPI!!!"... I neka imate nastavu po nekim tamo zabitima zvanim "Vojna akademija", gde je -10 stepeni kad jos nema snega. I neka imate nastavu nedeljom. REDOVNU!!! I kad bi se samo desilo da FON ne prodje AKREDITACIJU, jer nema dovoljan broj kvadrata po studentu, jel biste im se i za to zahvalili???! I jos se hvalite Suknovica i Nevenku, sto su vam dozvolili da nedelju iskoristite kako vam volja. Ajd u zdravlje, ljubitelji mediokriteta!

Објављено: 08.11.2007 19:27 - ()


0
0
kako su ovi fonovci vredni! radije ce uzivati u programiranju nego u slobodnom vremenu vikendom! za svaku pohvalu! hehehe

Објављено: 08.11.2007 17:11 - ()


0
0
Smorili su nevidjeno sa radnim subotama i nedeljama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Објављено: 08.11.2007 16:16 - ()


0
0
0
0

Постави коментар

E-mail:
Коментар:
Антиспам:

0 + 7

Коментари пролазе модерацију, зато што смо тако у могућности