Na nedavno održanoj sednici Saveta fakulteta, doneta je odluka o izboru novog Studenta prodekana. Na predlog koji je jednoglasno usvojio Studentski parlament i uputio ga Savetu, doneta je odluka da se na ovu poziciju ponovo postavi Marin Jovanović. Da li je ova odluka posledica neuspelog konkursa Studentskog parlamenta ili, kako bi se u našem narodu reklo, "ljubavlju prema fotelji", nismo uspeli da saznamo...Marinu Jovanoviću je ovo drugi mandat na poziciji Studenta prodekana, a u prošlom mandatu je više bio poznat po svojoj statičnosti i neaktivnosti u rešavanju problema studenata, nego po zalaganju da rešava studentske probleme. Kao Student prodekan, učestvovao je i u praćenju sportskih ekipa po belome svetu, a takođe je bio i u organizaciji BIG-a. Marin je takođe član Izvršnog odbora SUFON-a, nekada najjače studentske organizacije na fakultetu i respektabilne na Univerzitetu, koja se danas, nažalost, ne ističe žestinom u rešavanju studentskih problema koja ju je ranije krasila. Prošli mandat je, takođe, odlikovalo njegovo žestoko suprostavljanje svakoj studentskoj inicijativi: od inicijativa u organima fakulteta do inicijativa studenata koji su protestvovali, tražeći rešavanje problema na FONu. Od najnovijih projekata tu su organizacija Brucošijade (pod premisom: "Ja tebi 400 ljudi u klub, a ti meni procenat" ;)), i apsolventske ekskurzije (ne znamo koji procenat nude turističke agencije ove godine po čoveku)...
Ekipa Puškica i javno izjavljuje svoju spremnost i želju da podrži svaku inicijativu i kampanju novog starog Studenta prodekana, ali samo onih koje će biti usmerene na iskrenu podršku u rešavanju problema svih studenata FON-a.

Postavi komentar